Найбезглуздіші змагання спортсменів Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 11:46 · Розділ: Спорт

Все почалося з невиправних фантазерів, які вперто копаються у своїх гаражах з метою створити щось... незрозуміле. Рано чи пізно ці диваки назбирують натовпи однодумців та армії фанатів, а їхні дивні розваги стають повноцінними змаганнями зі строгими правилами. Ось декілька таких дивних та незрозумілих для пересічного громадянина змагань.

Аерошутизм. Двомісний велосипед, оснащений мотором і гвинтом, до якого прироблений звичайний парашут, дозволить піднятися у повітря пілотові та пасажирові, рухається він зі швидкістю 50-60 км на годину та долає висоту в 6 кілометрів. До речі, літати на ньому можна і з вимкненим двигуном, а взимку колеса можна замінити лижами. Його творець - Валерій Дігоєв, мешканець Північної Осетії. І кожен бажаючий запросто може стати скайрайдером - слід лише прослухати тригодинну лекцію інструктора.

Бочча. У неї грають всі - від принців крові до прибиральників сміття. Особливої популярності гра набула в Данії. Бочча є звичайною командною грою, однак головне тут - не м'язи, а мізки: для того, щоб виграти, необхідно максимально точно розрахувати траєкторію польоту м'яча та визначити силу кидка. З'явилася вона ще в сиву давнину в Стародавній Греції. Гравці намагаються докинути шкіряні м'ячі, розміри яких дещо перевищують розміри тенісних, до м’яча білого кольору, який знаходиться на краю поля. І хто кине найближче - той і переміг.

Зорбінг - доволі новий вид ектремального спорту (фото взято з сайту www.shutterstock.com)
Зорбінг - доволі новий вид ектремального спорту (фото взято з сайту www.shutterstock.com)

Бінокулярний футбол. Гра дуже ускладнює завдання футболістів, до очей яких прив'язані біноклі. З’явилася вона у Японії. Решта все - як у звичайному футболі. Ясна річ, що бінокулярний матч - сміховинне видовище: більшість гравців безцільно розмахують ногами та, гойдаючись з боку на бік та намагаючись визначити свої координати в просторі.

Підводний хокей. Гра популярна в багатьох країнах світу, причому причому в деяких країнах вона максимально ускладнюєтья. Так, приміром, нещодавно в Австрії відбувся міжнародний турнір з підльодного хокею, учасники якого передавали один одному шайбу не по дну водоймища, а по зворотній стороні крижаної кірки. Доступ повітря забезпечувала одна лише ополонка, розташована неподалік. Винайшли цю гру англійці в 1954 році.

Марафон Man versus Horse або, інакше кажучи, хто швидше - кінь чи людина? Як не дивно, але у 2004 році Хув Лобб подолав дистанцію, обігнавши скакуна на цілих 120 секунд, отримавши за це грошову винагороду - 25 тисяч фунтів стерлінгів. Вперше такий марафон відбувся в 1980 році в Англії.

Зорбінг. Ще у 1973 році француз Жиль Еберсола створив кулю, яка складалася з двох сфер. Простір між цими сферами заповнений повітрям, а всередину можна залізти й котитися куди завгодно. Однак на материку кулю не оцінили, отож справжньої популярності вона набула в Новій Зеландії.

Отож на сьогоднішній день у проспектах парків розваг скочування із земляних пагорбів називається Hill zorbing, катання по воді - Water або aqua zorbing, спуск зі сніжних схилів - Snow zorbing. Однак є ще й Hydro zorbing (кулю наповнюють не повітрям, а водою), Aero zorbing (куля котиться по аеротрубі), Night LED zorbing (нічний зорбінг в нашпигованій світлодіодами кулі) та низка інших варіацій.

Джерело: www.point.ru

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.