Пасивне куріння викликає нікотинову залежність Автор: lesya · Опубліковано: 10.05.2011 10:45 · Розділ: Медицина

Уже давно ні для кого не секрет, що пасивне куріння - це удар по цілому організму. Однак вивчення шкідливого впливу пасивного нікотину продовжується і на сьогоднішніій день. Американським дослідникам вдалося встановити, що сигаретний дим майже однаково впливає на роботу мозку як курця, так і того, хто знаходиться з ним поруч.

Вчені в рамках спеціального дослідження провели спостереження за людьми, що палять та тими, хто не палить, однак, знаходячись з курцями, вдихає дим мимоволі. Фахівці провели позитронно-емісійну томографію, в результаті якої виявилося, що при вдиханні тютюнового диму протягом 1 години активізовуються ті ж рецептори головного мозку, які зазвичай активні в мозку курців. Все просто: організм пасивного курця отримує дозу нікотину, аналогічну тій, яку отримує організм самого курця під час паління цигарок.

Пасивне куріння з часом викликає таку ж нікотинову залежність, як і звичайне паління цигарок (фото взято з сайту donsalt.dn.ua)
Пасивне куріння з часом викликає таку ж нікотинову залежність, як і звичайне паління цигарок (фото взято з сайту donsalt.dn.ua)

В результаті проведеного дослідження експерти дійшли висновку, що систематичне пасивне куріння може зумовити виникнення нікотинової залежності, а це потягне за собою появу згубної звички у вигляді куріння.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу