Криза "чверті життя": молоді, незахищені та пригнічені Автор: lesya · Опубліковано: 10.05.2011 10:28 · Розділ: Суспільство

"Традиційно цей період (йдеться про період, на який і припадає криза “чверті життя”) чомусь традиційно вважають періодом нових можливостей та пригод, коли людина ще не втомилася від нудного повсякдення подружнього життя та не запуталася у павутині іпотечних кредитів. Однак, за словами британських психологів, всіляко намагаючись подолати хвилювання, пов'язані з роботою чи її відсутністю, боргами та особистими взаєминами, значна кількість молодих людей врешті-решт стикається із кризою чверті життя ", - пише The Guardian.

Цей феномен, для якого характерні всі ознаки кризи середнього віку та який супроводжується почуттям беззахисності, розчарування, самотності та депресією загалом, вражає людей майже одразу після вступу до дорослого життя. Водночас, за словами автора статті Амелії Хілл, найчастіше він спостерігається в добре освічених професіоналів.

"Криза чверті життя настає не тоді, коли людина прожила в буквальному сенсі чверть життя, - говорить керівник дослідження Олівер Робінсон з Гринвіцького університету в Лондоні. - Це стається тоді, коли людина проживає чверть свого дорослого життя, десь у період між 25 і 35 роками, однак найчастіше цей синдром припадає на вік 30 років".

Водночас за результатами опитування, проведеного Gumtree.com, у якому взяло участь 1100 молодих осіб, 86% молоді відчувають певний тиск через необхідність досягти успіху в особистому житті та роботі до 30 років.

Однак за словами Робінсона, криза "чверті життя", яка в більшості випадків триває протягом двох років, може бути позитивною. ЇЇ зазвичай поділяють на чотири фази: від відчуття безвиході до формування стимулу до змін, який в кінцевому підсумку і стає поштовхом до будівництва нового життя.

"Результати нашого дослідження заспокоять тих, кого турбує цей перехідний період, адже ця криза - не аномалія, вона частенько супроводжує початок дорослого життя, викликаючи позитивні зміни",- додає на завершення Робінсон. Результати проведеного дослідження були представлені на щорічній конференції британського психологічного товариства у Глазго.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.