Вчені заразили комп'ютер шизофренію Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:40 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група американських вчених з University of Texas навчили комп'ютер поводитися точнісінько так, як людина, хвора шизофренією. Так, у процесі проведення спеціального експерименту вчені створили штучну нейромережу, яка під впливом певних факторів втратила логічний взаємозв'язок між подіями та зізналася у скоєнні теракту.

На першому етапі проведення експерименту професор Рісто Міккулайнен змоделював нейромережу DISCERN. Її “підгодовували” простенькими кримінальними історіями. Деякі історії були автобіографічними, інші, навпаки, безособистісними. За допомогою автоматичного “мозку” ці історії оброблялися таким чином, ніби цей мозок отримував значну кількість допаміну. У головному мозку людини підвищений вміст допаміну створює так званий ефект “гіперпізнання”. Іншими словами, відбувається порушення зв'язків між тією інформацією, яка вже відображена в пам'яті. Після цього комп’ютер змушували відповідати на поставлені фахівцями запитання та ділитися різними спогадами щодо розказаного.

Вчені навчили штучну нейронну мережу поводитися точнісінько так, як людина, хвора шизофренією (фото взято з сайту psysocialis.ru)
Вчені навчили штучну нейронну мережу поводитися точнісінько так, як людина, хвора шизофренією (фото взято з сайту psysocialis.ru)

В результаті машина DISCERN починала складати про себе неіснуючі історії, відповідала на конкретні запитання незв'язними репліками то в третій, то в першій особі.

За словами доктора медичних наук Ральфа Хофмана, поведінка нейромережі надзвичайно нагадувала поведінку людей, хворих шизофренією.

Фахівці мають намір продовжувати свої дослідження для того, щоб навчитися краще розуміти процеси, які відбуваються у хворому мозку людини та відшукати способи, як їх коригувати.

Джерело: http://hot-info.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.