Комп'ютер навчили жартувати Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:35 · Розділ: Нові технології

Нещодавно Хлоя Кіддон у співпраці з Юрієм Брауном з Університету штату Вашингтон (США) розробили спеціальну систему для розпізнавання подвійного сенсу жартів певного типу. Так, приміром в американському варіанті англійської мови поширений вираз "That's what she saidе", що в перекладі на українську означає “Сказала вона "). Цей вираз надає навіть найневиннішому вислову певного сексуального, дещо вульгаризованого, значення. Мешканці Великобританії замість цього виразу частенько вживають "As the actress said to the bishop" - "Сказала актриса єпископу". А ось ще один приклад: "Гаррі Поттер підріс і тепер все частіше користується чарівною паличкою. Сказала вона!".

Створена фахівцями програма передбачає передусім визначення пропозиції з потенційним евфемізмом. Кіддон та Брюн в процесі проведення дослідження проаналізували 1500 тисяч фраз з еротичним підтекстом, оцінивши іменники, прикметники та дієслова з точки зору їхньої "сексуальності". “Насексуальнішими” у даному аспекті виявилися слова "rod", "meat", "hot" і "wet". Для порівняння: у російській це слова типу "конец", "хозяйство", "стоять" і т. п.

Тепер компютери розумітимуть жарти (фото взято з сайту tsn.ua)
Тепер компютери розумітимуть жарти (фото взято з сайту tsn.ua)

Далі функціонування створеної системи під назвою Double Entendre via Noun Transfer (DeviaNT) перевірили на вульгарному сайті twssstories.com та абсолютно невиннфй збірці цитат wikiquote.org.

Система спрацювала точно у 70% випадків. За словами розробників, показник виявився настільки низьким через нерівноцінний обсяг аналізованих джерел. Якщо ж їх зрівняти, то результат становитиме 99,5%.

Передбачається, що програма буде представлена ​​на щорічних зборах Асоціації комп'ютерної лінгвістики у червні цього року. Далі творці DEviaNT планують навчити комп’ютер іншим видам жартів, наприклад, заснованих на метафорі.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.