Британські батьки: "Негоже вчити дітей сексу" Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:21 · Розділ: Суспільство

За статистикою, більшість дітей вперше запитує про секс у віці від чотирьох до семи років. А більше половини британських батьків вважають, що діти з раннього віку не повинні вивчати статеве виховання у школі.

В опитування, яке проводилося на сайті BabyChild, взяло участь 1700 осіб, у яких є діти віком від 5 до 11 років. 59% респондентів виступають проти популярної на сьогоднішній день у Британії практики сексуальної освіти. Свою категоричність більшість батьків пояснювали тим, що "не личить дітей вчити сексу".

Британські батьки виступають проти статевого виховання їхніх дітей у школі
Британські батьки виступають проти статевого виховання їхніх дітей у школі

Поштовхом до проведення даного опитування стало затвердження в першому читанні закону, згідно з яким британських школярок навчать “казати “ні” своїм потенційним партнерам. Закон передбачає введення додаткових уроків статевого виховання для дівчаток віком від 13 до 16. На цих уроках юних британок повинні поінформувати про будуть про користь та переваги утримання від ранніх статевих стосунків".

У першому читанні законопроект було затверджено 67 голосами. Проти виступили 61особи.

Опитування розпочалося на цьому тижні у четвер. За словами фахівців, хлопчики та дівчатка дуже часто скаржаться на те, що чомусь питання сексу та взаємин, які вивчаються у школах, обговорюються занадто пізно, занадто мало та занадто біологічно.

Однак 59% батьків заперечують таку практику, 18% підтримують її, а 23% батьків все одно, коли їхніх дітей ознайомлять з сексом.

Противники уроків статевого виховання стверджують, що "вчити дітей сексу неправильно" (41%) або ж "батьки самі повинні вибирати, чому вчити власну дитину" (так думає 28% опитаних), чи "ці уроки напевне спровокувати дітей ставити ще більше запитань про секс" (22%).

На думку більшості батьків, розповідати про секс дітям слід тоді, коли їм виповниться хоча б 13, а то й більше (це думка 48% опитаних).

Більшості учасників опитування вже доводилося відповідати своїм дітям на запитання про секс. Водночас вперше такі питання діти ставили у віці від чотирьох до семи років.

За результатами опитування, 38% батьків, почувши від своїх дітей запитаня, пов’язані із сексом, “відчули збентеження”, на 32% опитаних “не знали, що сказати”, однак 31% респондентів "детально відповіли на всі запитання". 13% батьків зізналися, що переадресували запитання до партнера, а 2% заборонили дітям в майбутньому ставити подібні запитання.

До речі, в Англії, на відміну від інших частин Великобританії, предмет статевого виховання у школі не є обов'язковим. Обов'язковими є лише уроки біології в середніх класах, на діти повинні отримати інформацію про розмноження. Стосовно сексуальної освіти, батьки мають право звільнити свою дитину від уроків статевого виховання.

За статистикою, у Британії найвищий рівень підліткової вагітності з-поміж усіх країн Західної Європи. "Дівчаток вчать займатися безпечним сексом, та не вчать, як відмовити своєму хлопцеві, який наполягає на сексуальних взаєминах", - говорить автор законопроекту "Вчися говорити "ні" Надін Дорріс.

До речі, дуже часто люди невірно розуміють, як саме відбуваються уроки статевого виховання в школах. Дітям від трьох до шести років вистачить знати відповіді на загальні запитання типу "звідки беруться діти?", "Чому хлопчики зовні відрізняються від дівчаток?" та "які частини мого тіла не варто виставляти напоказ?"

Натомість у середній школі цю тему розглядають докладніше: підлітків цікавить те, як протистояти тиску з боку друзів чи партнера, чого очікувати від початку сексуального життя та як долати злість, смуток, любов чи бажання тощо.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.