Футбол викликає агресію Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:18 · Розділ: Наука

Нещодавно доктор Саймон Гудсон (Simon Goodson) та Сара Пірсон (Sarah Pearson) з університету Гаддерсфілда (University of Huddersfield), Великобританія, провели спеціальне дослідження, результати якого і справді шокують: виявилося, що така, здавалося б, невинна гра у футбол набагато інтенсивніше впливає на організм людини як у фізичному, так і в емоційному плані, аніж жорстокі по суті своїй ігри. Результати дослідження обговорювалися на щорічній конференції Британського психологічного товариства (British Psychological Society), яка проходила в Глазго.

Так, за словами спеціалістів, комп'ютерні футбольні ігри викликають у гравців більшу агресію, аніж ігри, які видаються агресивними за своєю суттю.

Компютерний футбол небезпечніший, ніж жорстокі ігри з масовими вбивствами
Компютерний футбол небезпечніший, ніж жорстокі ігри з масовими вбивствами

Взагалі питання насильства в комп’ютерних іграх вже протягом тривалого часу привертає увагу вчених з різних куточків світу. Вчені й досі сперечаються з приводу того, чи роблять комп'ютерні ігри гравців менш чутливими до насильства. Було створено спеціальні системи рейтингу, які попереджають про кількість насильства у грі. А минулого місяця в Нідерландах 24-річний молодик відкрив ні з того ні з сього почав стріляти по людях у торговому центрі. Пізніше з’ясувалося, що він був палким прихильником гри з високим рівнем насильства. Цей факт для багатьох стало підтвердженням того, що насильство, навіть комп’ютерне, шкідливе для психіки.

Однак британські психологи виявили, що комп'ютерні футбольні ігри викликають у людей набагато потужнішу реакцію та вищу мозкову активність, аніж ігри, базовані на насильстві.

За словами фахівців, слабкість реакції на екранне вбивство не є свідченням байдужості до насильства, як донедавна прийнято було вважати. Така байдужість, скоріше, показує, що в уяві людини та чи інша гра не співвідноситься з реальним життям, тому ніяк на нього не впливає. І навпаки, потужні емоції від гри у футбол, аналогічні тим, які відчувають уболівальники під час справжніх матчів, можуть з легкістю викликати такі ж емоції та в окремих випадках агресію в реальному житті. І то з набагато більшою ймовірністю, аніж такі жорстокі, та водночас такі далекі від життя ігри.

До речі, минулого року американські вчені дійшли висновку, що комп'ютерні ігри здатні розвивати у дітей координацію рухів рук та очей. До того ж, вони розвивають вміння швидко міркувати. За словами доктора Метью Дайя (Matthew Dye), незважаючи на те, що багато хто засуджує комп'ютерні ігри, які відволікають дітей від корисніших розваг та сприяють дитячому ожирінню, відеоігри можуть бути корисними. “Так, завзяті гравці діють швидше не лише в іграх, але й у різних дослідницьких тестах на реакцію”, - стверджує учений.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.