Помер останній ветеран обох світових воєн Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:08 · Розділ: Події у світі

Декілька днів тому в Австралії помер Клод Стенлі Шуль - останній відомий громадськості учасник Першої світової війни, якому на момент смерті вже виповнилося 110 років. До речі, Шуль був останнім ветераном обох світових воєн.

Клод Стенлі Шуль помер 5 травня. Останні роки життя він провів у будинку перестарілих в австралійському місті Перт. На момент смерті Клод вважався найстарішим мешканцем Австралії та одним із найстаріших мешканців планети. Народився довгожитель 1901 року у Великобританії. Служив у британських ВМС, а в 1916 році брав участь у Першій світовій війні.

10 років по тому, у 1926, його разом з іншими матросами ВМС Великобританії вислали до Австралії. Там вони повинні були провести інструктаж для флотських екіпажів. Однак Австралія сподобалася Клоду настільки, що він вирішив там залишитися. Згодом у складі австралійського військово-морського флоту він брав участь у боях Другої світової війни.

На момент смерті Клоду виповнилося 110 років
На момент смерті Клоду виповнилося 110 років

У 1956 році Клод Стенлі закінчив військову кар'єру. Він почав займатися виготовленням торгових стелажів. Чоловік полюбляв розповідати повчальні, та водночас моторошні військові історії. Коли Клоду виповнилося 108 років, він вирішив написати книгу, в якій детально розповів про своє життя.

До речі, в лютому цього року помер американець Френк Баклс. Одразу ж по його смерті Клод Шуль та мешканка Британії Флоренс Грін автоматично стали найстарішими ветеранами Першої світової війни. Однак Шуль брав безпосередню участь у бойових діях, тоді як Грін була офіціанткою в жіночому підрозділі ВПС Британії. У лютому цього року їй виповнилося 110 років.

Джерело: http://talks.su


Інші новини розділу