Творець гри Elite сконструював комп'ютер завбільшки з флешку Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 10:03 · Розділ: Нові технології

Нещодавно британський гейм-дизайнер Девід Бребен (David Braben), одним із найвідоміших творінь якого є комп’ютерна гра Elite, створив прототип комп'ютера завбільшки з USB-накопичувач.

В основі пристрою спеціальний ARM-чіп з тактовою частотою 700 мегагерц. У комп'ютера Бребена лише 128 мегабайт оперативної пам'яті. Оснащений новостворений пристрій USB-портом стандарту 2.0, HDMI-виходом для підключення до телевізора чи монітора та слотом для карт SD.

Девід Бребен разом із представниками благодійного фонду Raspberry Pi Foundation вже найближчим часом планують розпочати серійне виробництво цього комп’ютера. За окремими даними, виготовлення одного пристрою коштуватиме близько 15 фунтів стерлінгів або 25 доларів.

Новий компютер роздаватимуть дітям країн, що розвиваються
Новий компютер роздаватимуть дітям країн, що розвиваються

Передбачається, що представники Raspberry Pi Foundation поширюватимуть комп'ютери у школах країн, що розвиваються, де пристрій використовуватимуть для навчання дітей основам інформатики.

До речі, схожі цілі ставить перед собою проект One Laptop per Child (OLPC), в рамках якого кожній дитині планується надати персональний ноутбук, вартість якого не перевищить ста доларів.

Нагадаємо, що Девід Бребен свого часу здобув популярність як один із творців культової комп'ютерної гри Elite в жанрі космічного симулятора. Перша версія гри з’явилася ще у 1984 році на комп'ютерах BBC Micro і Acorn Electron.

Джерело: http://news.vnutri.info


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.