Вчені створили прозору тканину, здатну поглинати звук Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2011 09:52 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група швейцарських учених створила легку прозору тканину, здатну добре поглинати звук. Над створенням цього винаходу працювали вчені Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства Empa, працівники шовкопрядильної компанії Weisbrod-Zurrer AG та текстильний дизайнер Аннетт Дуглас.

Створені занавіски висять на відстані 15 см від стіни та поглинають вп'ятеро більше звуків, аніж звичайні легкі фіранки.

Нові прозорі фіранки зможуть поглинати звук
Нові прозорі фіранки зможуть поглинати звук

Основною перевагою цієї тканини є насамперед те, що вона прозора, тому може використовуватися і вдома, і в офісі, і в готельних номерах, ресторанах, фойє, кімнатах для семінарів тощо.

До речі, зацікавлення новою тканиною перевершило всі очікування. За словами фахівців, цілком можливо, що найближчим часом розроблений швейцарцями продукт за умов відповідної економічної ефективності використовуватимуть і в будівництві, адже якщо такою тканиною оббити будівельні ліси та будівельні вежі, то шум, який нероздільно супроводжує будь-які будівельні та ремонтні роботи, більше не заважатиме перехожим.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.