Розміри пекла на 60% перевищують розміри Землі Автор: lesya · Опубліковано: 06.05.2011 11:13 · Розділ: Наука

В процесі проведення відповідного дослідження група вчених з кількох американських НДІ (Massachusetts Institute of Technology (MIT), the University of British Columbia (UBC), the Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics and the University of California at Santa Cruz (UCSC) виявила найекзотичнішу планету сьогодення. В ході дослідження вчені проаналізували дані, отримані за допомогою канадського орбітального телескопа MOST (Microvariability & Oscillations of Stars). Цей телескоп призначений для пошуку екзопланет. Виявлена спеціалістами планета розташовується в сузір'ї Рака неподалік зірки 55 Cancri А. Вона отримала назву 55 Cancri e.

Розміри цієї планети на 60 відсотків перевищують розміри Землі, однак “пекельна” у 8 разів важча. А за ловами астрономів, її густина вдвічі більша за густину нашої планети - так, ніби 55 Cancri e складається зі свинцю. Нічого подібного раніше вченим бачити не доводилося.

В пеклі можна існувати лише у вигляді плазми
В пеклі можна існувати лише у вигляді плазми

55 Cancri e розташована дуже близько від своєї зірки, швидкість обертання навколо якої насправді рекордна - 18 земних годин. Так, рік на цій планеті триває навіть не цілу добу.

“Як відомо, зірка 55 Cancri А - двійник нашого Сонця, це теж жовтий карлик, - розповідає астроном Джеймі Маттьюз (Jaymie Matthews) з університету Британської Колумбії, один з авторів дослдження. - Однак з планети "е" зірка-господиня здавалася б у 60 разів більшою та в 3600 разів яскравішою від сонця.

Ясна річ, що живим на "свинцевій планеті" мешкати ніхто не зможе - лише у вигляді плазми. Температура на поверхні цієї планети сягає 2700 градусів за Цельсієм - власне це температура кипіння сталі. А плавиться цей метал при температурі 1400 градусів за Цельсієм. Однак вчені припускають, 55 Cancri e має якусь атмосферу - планеті цілком вистачає гравітаційних сил, щоб її утримати.

Зірка - господиня пекельної "свинцевої планети" розташована на відстані 40 світлових роках від Землі. ЇЇ можна побачити неозброєним оком у Північній півкулі - трохи нижче Великої Ведмедиці.

До речі, навколо зірки 55 Cancri А обертається ще 5 планет, відкритих вченими раніше. Однак "пекельна" - лише одна.

Джерело: http://news.students.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.