Вчені знайшли ще одне джерело стовбурових клітин Автор: lesya · Опубліковано: 06.05.2011 10:45 · Розділ: Медицина

Протягом тривалого часу медики всього світу сприймали менструальну кров як щось зайве, непотрібне, як своєрідні “відходи” жіночого організму. Однак недавно вчені, провівши низку відповідних досліджень, виявили, що менструальна кров не така вже й непотрібна: з неї можна отримувати стовбурові клітини, зберігаючи їх у банках. На сьогоднішній день вже близько 1000 осіб наважилися взяти участь у подібному проекті. До речі, цей проект стартував навесні цього року в Індії.

Проект банку менструальної крові отримав назву LifeCell Femme. За словами фахівців, стовбурові клітини, сировиною для яких є менструальна кров, по суті своїй унікальні та багато в чому схожі з клітинами кісткового мозку та ембріональними стовбуровими клітинами. Як відомо, стовбурові клітини дуже швидко діляться та “вміють” перетворюватися в різні види клітин, приміром, у нервові, серцеві, кісткові клітини, клітини жирової тканини. Ретельнііше вивчення та широке застосування стовбурових клітин дає надію на лікування широкого спектру недуг.

Вважається, ніби стовбурові клітини крові можна буде використовувати не тільки жінці-донору, а й членам її сім'ї, генетично з нею пов'язаними. Особливо вони стануть в пригоді при лікуванні ХОЗЛ, остеоартриту, розсіяного склерозу, захворювань серця, діабету 1 типу, хвороби Паркінсона, різноманітних пошкоджень спинного мозку, легенів та ниркової недостатності.

Менструальна кров містить унікальні стовбурові клітини
Менструальна кров містить унікальні стовбурові клітини

За словами виконавчого директора компанії LifeCell International Маюрі Абая, ідея збору менструальної крові сподобалася багатьом жінкам хоча б тому, що цей метод безболісний та може застосовуватися в домашніх умовах. Зберігати зібраний матеріал можна до 60 років. За словами експертів, для зберігання кров краще збирати в юному віці.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу