У школах Франції заборонять використання мобільних телефонів Автор: Lesly · Опубліковано: 27.05.2009 15:34 · Розділ: Події у світі

У початкових школах Франції збираються заборонити використання мобільних телефонів, а оператори мобільного зв’язку повинні запропонувати мобільні пристрої, що зможуть передавати тільки текстові повідомлення. Такі заходи запропонував здійснити французький уряд з метою знизити загрозу дитячому здоров’ю.

Від компаній-виробників також буде вимагатися постачати телефони, що працюють тільки з навушниками, щоб зменшити негативний вплив електромагнітної радіації на мозок, повідомила міністр охорони здоров’я, Розалін Башело (Rosalyne Bachelot).

Заходи, запропоновані в результаті 6-тижневого вивчення радіації від мобільних телефонів та радіовеж, були оголошені неадекватними, науковців звинуватили в перебільшенні небезпеки від радіохвиль. Адже дослідники запропонували заборонити використання мобільних пристроїв дітям до 14 років, а також обмежити потужність та місце розташування станцій зв'язку.

Проте урядовці підтримали таку пропозицію тільки частково. З осені цього року, по завершенню міжнародних досліджень, буде обмежено використання мобільних телефонів учнями шкіл (на даний час дітям заборонено користуватися мобільними тільки на заняттях). Також було видано розпорядження провести аналіз доречності зменшення потужності радіовеж в трьох містах країни.

Проте, громадськість вже зараз вимагає від операторів мобільного зв’язку забрати антени базових станцій зв'язку, що розміщені поблизу шкіл, лікарень та жилих кварталів.

Серед шкідливих наслідків впливу радіохвиль, зазвичай, називають безсоння, головні болі, загальну втому та ракові захворювання.

Після оприлюднення результатів дослідження про шкідливість радіохвиль, деякі бібліотеки та інші громадські установи Франції вимкнули радіо-інтернет.

Джерело: timesonline.co.uk


Інші новини розділу