Вчені створили прототип гнучкого комп'ютера Автор: lesya · Опубліковано: 06.05.2011 10:08 · Розділ: Нові технології

Нещодавно фахівці лабораторії Human Media Lab Королівського університету в Кінгстоні (Канада) під керівництвом Роела Вертегаала (Roel Vertegaal) створили прототип незвичайного комп'ютера. Цей прототип отримав назву PaperPhone.

В основі розробки - гнучкий екран, діагональ якого становить 9.5 дюймів. Виконаний він з використанням технології E Ink. За словами дослідників, PaperPhone виглядом своїм та функціями нагадує такий собі невеликий за розмірами лист інтерактивного паперу. Так, створений канадськими вченими пристрій можна гнути в різні боки, загинати кути для перегортання сторінок - словом, робити все, що й зі сторінками звичайних друкованих видань.

Гнучкий дисплей можна загинати, як сторінки в книзі
Гнучкий дисплей можна загинати, як сторінки в книзі

Розробники пристрою назвали своє творіння гнучким “айфоном”, натякаючи на те, що воно виконує функції комунікатора. Так, новостворений пристрій може зберігати та відтворювати музику, забезпечує телефонний зв’язок, відображає електронні книги. А використання електронного паперу дає можливість значно знизити рівень енергоспоживання PaperPhone.

За словами Вертегаала, у гнучких дисплеїв на зразок PaperPhone величезні ринкові перспективи. Фахівець твердить, що протягом найближчих п'яти років спостерігатиметься бум пристроїв, оснащених екранами такого типу.

Джерело: http://hard.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.