Знайдено кістки християнських мучеників, яких піддавали тортурам Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2011 15:28 · Розділ: Релігія

Нещодавно в підземній усипальниці одного з італійських соборів фахівці виявили близько 300 кісток - складових частин двох скелетів. За словами експертів, свого часу ці кістки належали християнським мученикам Хрізанфу та Дарині Римським. Це подружжя загинуло в 283 році нашої ери. За легендою, подружню пару жорстоко катували та засудили до смертної кари за проповідництво християнства та духовної цнотливості. На сьогоднішній день відсутні достовірні відомості про те, що ж сталося з тілами мучеників одразу ж після загибелі, однак відомо, що з X століття вони зберігалися в місті Реджо-Емілія (Reggio Emilia). Церкву, де були захоронені останки мучеників, не турбували ще з 1651 року. І якби не ремонт, розпочатий у 2008, рештки святих так і відійшли б у небуття.

Кістки були виявлені робітниками, які, власне, й проводили ремонтні роботи в церкві. Останки святих були запечатані всередині двох бюстів, виготовлених із золота й срібла та захоронених в одному склепі, завдяки чому вони дійшли до наших днів у прекрасному стані.

І якщо автентичність цієї знахідки підтвердиться, то її одразу ж виставлять на всезагальний огляд у Соборі Реджо-Емілія. Ежіо Фульчурі (Ezio Fulcheri) з Університету Генуї, керівник дослідження, розповідає, що на даний час немає стовідсоткової впевненості у тому, що виявлені останки - скелети святих Хрізанфа та Дарії, однак з іншого боку, існує безліч доказів, які підтверджують автентичність знахідки. Ступінь цілісності рештків неймовірно висока, а це свідчить про те, що їх цілеспрямовано намагалися зберегти в якнайкращому стані. Аналіз ДНК доводить, що кістки належали двадцятирічній жінці та трохи молодшому чоловікові.

Кістки колись належали молодому подружжю
Кістки колись належали молодому подружжю

Вік знахідок підтверджує припущення того, що ​​пара могла зберігати цнотливість. До того ж, за словами вчених, ні чоловік, ні жінка не знали, що таке важкі фізичні навантаження, а отже, належали вони до вищих прошарків тогочасного суспільства. На це вказують і сліди отруєння свинцем - характерна для аристократії того часу особливість.

В процесі дослідження у кожного скелета вилучили по одному ребру. Отриманий зразок перетерли на порох, піддавши його радіовуглецевому датуванню, за результатами якого мученики жили приблизно у 80-340 роках нашої ери.

Результати дослідження стануть основою для документального фільму “Таємниця убитих святих” (Mystery of the Murdered Saints) від National Geographic.

Джерело: ufo.ck.ua


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.