Лікарські трави поза законом Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2011 15:23 · Розділ: Медицина

Цими днями у дію вступив закон, який забороняє продаж на території країн Європейського Союзу численних лікарських трав та інших засобів гербальної терапії. Відтепер спеціалізовані магазини та аптеки продаватимуть лише ті трави та екстракти, які пройшли відповідну експертизу та використовувалися впродовж останніх 30 років у країнах ЄС.

Ця заборона введена директивою Єврокомісії. ЇЇ підготовка тривала цілих сім років. Відтепер ті аптеки, які торгують лікарськими травами, зобов’язуються отримати спеціальні ліцензії, вартість яких становить до 200 тисяч доларів. Водночас новий закон вводить жорсткі умови перевірки збору, виробництва, зберігання та роздрібного продажу трав'яних препаратів.

Тепер на продаж лікарських трав потрібно мати спеціальну ліцензію
Тепер на продаж лікарських трав потрібно мати спеціальну ліцензію

Так, лікарський засіб, виготовлений на основі трав, продаватиметься лише за наявності спеціального дозволу. Реалізація таких препаратів можлива і в тому випадку, якщо вони 15 років продавалися на території Євросоюзу та ще 15 років - на території інших країн світу.

За даними BBC, прийнята нещодавно директива дозволить спеціалістам контролювати ліки, виготовлені на основі трав та інших лікувальних рослин, які потужним надходять з азіатських країн,особливо з Китаю та Індії. Ці препарати далеко не завжди мають необхідні супровідні документи, які підтверджують їхню ефективність. За словами фахівців, нова директива Єврокомісії “забере” з ринку ЄС сотні препаратів, виготовлених на основі трав, а власники багатьох аптек іта центрів нетрадиційної медицини опиняться на межі банкрутства.

“Ця заборона покликана насамперед захистити споживачів від потенційно шкідливих “засобів" народної медицини", - пише лондонська газета Guardian. Так, результати відповідних досліджень доводять, що численні трав'яні препарати, які продавалися без рецепту на території ЄС, мали підвищену хімічну активність та призводили до небажаних наслідків, особливо в разі спільного вживання продукцією фармацевтичної промисловості.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу