"Найрозшукуваніші" терористи світу за версією ФБР Автор: lesya · Опубліковано: 04.05.2011 10:35 · Розділ: Події у світі

Нещодавно представники ФБР склали список найбільш розшукуваних терористів в цілому світі. На першому місці опинився лідер "Аль-Каїди" Усама бен Ладен. Однак в ніч на 2 травня він був знищений американським армійським спецназом на території Пакистану. Підтвердження цієї інформації прозвучало з уст президента США Барака Обами. Тіло терориста викинули в море.

Усама бен Ладен (Usama bin Laden) звинувачувався у вбивстві громадян США за межами Сполучених Штатів, змові з метою вбивства громадян США за межами Сполучених Штатів, атаці на державні установи США, які призвели до загибелі людей. Перебував він у розшуку ще з 7 серпня 1998 року через причетність до вибухів посольств США в Дар-ес-Саламі (Танзанія) та Найробі (Кенія). В результаті цих вибухів загинуло більше 200 осіб.

Після загибелі Усами пальма першості перейшла до рук Аймана аль-Завахірі (Ayman Al-Zawahiri). Лікар, засновник організації "Єгипетський ісламський джихад" (Egyptian Islamic Jihad, EIJ), як і його соратник Усама бен Ладен, звинувачується у вбивстві громадян США за межами Сполучених Штатів, змові з метою вбивства громадян США за межами Штатів, атаці на державні установи США, які викликали загибель людей. Перебуває в розшуку з 7 серпня 1998 року у зв'язку з причетністю до вибухів посольств США в Дар-ес-Саламі (Танзанія) та Найробі (Кенія). За будь-яку інформацію, яка допоможе затримати злочинця, обіцяють винагороду в розмірі 25 мільйонів доларів.

На третьому місці цього списку опинився Адам Гадан (Adam Yahiye Gadahn). Народився він у Каліфорнії, відомий також під ім'ям Аззам Аль-Амріка. Його звинуватили у державній зраді, а з 2004 року цей терорист перебуває в розшуку ФБР. За нього дають 1 мільйон доларів.

Daniel Andreas San Diego - один із найрозшукуваніших терористів світу (фото взято з сайту armybase.us)
Daniel Andreas San Diego - один із найрозшукуваніших терористів світу (фото взято з сайту armybase.us)

На четвертій сходинці - Даніель Андреас Сан Дієго (Daniel Andreas San Diego). Йому приписують участь в організації вибухів двох офісних будівель у Сан-Франциско (Каліфорнія, США) у 2003 році. Той, хто допоможе його заарештувати, отримає до 250 тисяч доларів.

Далі пліч-о-пліч йдуть Фахд Мохаммед Ахмед аль-Кусо (Fahd Mohammed Ahmed Al-Quso) та Джамель Ахмед Мохаммед Алі Аль-Бадаві (Jamel Ahmed Mohammed Ali Al-Badawi). Обидва вони

звинувачуються у змові з метою вбивства громадян США, вбивстві громадян США, змові з метою вбивства військовослужбовців США, вбивстві військовослужбовців США за межами США тощо. На додачу, їм інкримінують причетність до організації теракту в порту міста Аден (Ємен) 12 жовтня 2000 року. До речі, Аль-Бадаві свого часу був затриманий відповідними органами Ємену, однак йому вдалося втекти з в'язниці в квітні 2003 року. Згодом його знову затримали у березні 2004 року, та вже 3 лютого 2006 року терорист безслідно зник. За кожного з них обіцяють 5 мільйонів доларів.

Сьомим “найрозшукуванішим” терористом світу став Мохаммед Алі Хамадей (Mohammed Ali Hamadei). На п’яти йому наступають Алі Атва (Ali Atwa) (восьме місце) та Хасан Ізз-Аль-Дін (Hasan Izz-Al-Din) (дев’ята позиція). У ФБР вважають, що ці терористи є членами ліванської терористичної організації "Хезболла". Їх звинувачують у повітряному піратстві, захопленні заручників, розміщенні вибухових речовин на борту літака, напад на пасажирів та членів екіпажу тощо. Також вони звинувачуються в участі у захопленні авіалайнера 14 червня 1985. За голову кожного з них можна отримати до 5 мільйонів доларів.

І, нарешті, замикає цей “чорний” список Абдулла Ахмед Абдулла (Abdullah Ahmed Abdullah), якому інкримінують вбивство громадян США, вбивство громадян США за межами США, напади на державні установи США, які супроводжувалися вбивствами людей тощо. А ще його вважають причетним до вибухів посольств США в Дар-ес-Саламі (Танзанія) та Найробі (Кенія) в серпні 1998 року. За інформацію про його місцезнаходження дадуть до 5 мільйонів доларів.

Джерело: http://www.metronews.ru/


Інші новини розділу