Кавова залежність викликана генами Автор: lesya · Опубліковано: 03.05.2011 10:44 · Розділ: Наука

Нещодавно група дослідників із Сполучених Штатів Америки встановила основну причину кавової залежності, яка дуже часто зустрічається у представниць слабкої статі.

Одне кавове дерево дає до 1 кг зерен на рік (фото взято з сайту galca.ua)
Одне кавове дерево дає до 1 кг зерен на рік (фото взято з сайту galca.ua)

В результаті проведення низки досліджень з'ясувалося, що пристрасть до напоїв, до складу яких входить кофеїн, викликана двома генами, які визначають швидкість реакції організму на кофеїн. За словами керівника дослідження, професора НДІ вивчення раку Ніла Капорасо, до цього часу ні вчені, ні ті, хто щодня традиційно насолоджується філіжанкою цього запашного гіркуватого напою, навіть не підозрювали, яку вагому роль відіграє у формуванні згубних звичок та схильностей генетика. Вчені США в рамках даного наукового дослідження провели п'ять експериментів. в експериментах взяло участь більше сорока семи тисяч осіб обох статей. В результаті виявилося, що мутації генів CYP1A2 та AHR, які відповідають за кавову залежність, також визначають, як швидко жіночий організм “відгукується” на дію кофеїну. Таким чином, ті жінки, у яких наявна така мутація, просто-напросто відчувають потребу в значній кількості кофеїну, на відміну від тих, у кого такі генні зміни відсутні.

Джерело: http://inonews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.