Вчені створили "неможливу" речовину Автор: lesya · Опубліковано: 03.05.2011 10:21 · Розділ: Наука

Нещодавно група вчених з Канади, Китаю, Туреччини та Німеччини створила “неможливу” речовину. Відомо, що отримали її в результаті проведення відповідних досліджень, присвячених створенню матеріалу, який би структурою своєю та властивостями нагадував графен. Хіміки вважали, що одразу ж після завершення синтезу речовина перейде в щільнішу форму, оскільки структура цієї речовини безпосередньо після синтезу повинна бути нестійкою.

Однак результати експерименту здивували всіх: структура матеріалу залишалася стабільною і після видалення матриці, на якій вона й була створена. Стабільність зберігалася аж до 300° С.

Як відомо, такі речовини називають “неможливими”, оскільки вони, не порушуючи фундаментальних правил хімії щодо утворення зв'язків та валентності, існувати в створеному вигляді не можуть. Для забезпечення стійкості їхньої структури необхідно створити відповідні умови. Так, приміром, до недавнього часу листи графена теж вважалися матеріалом, який неможливо створити.

Прийнято вважати, що в дійсності такі речовини існувати не можуть
Прийнято вважати, що в дійсності такі речовини існувати не можуть

“Понад 50 років у науковому світі побутувала думка, що такі структури не повинні існувати. Відкриттям стало те, що вражаюча стабільність забезпечується не якимось особливим ефектом в результаті вибору матриці, а стає реальною завдяки водневим зв'язкам гідриду кремнію O3SiH та сіланолу O3SiOH. Свого часу це відкриття стало справжнім сюрпризом: “ніколи не кажи ніколи”, якщо йдеться про хімічний синтез”,- стверджує керівник дослідницької групи професор університету Торонто Джеффрі Озін.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.