У Шотландії з'явився ще один робот-жебрак Автор: lesya · Опубліковано: 02.05.2011 16:26 · Розділ: Нові технології

Останнім часом жебракування стало трендом у робототехніці. Так, зовсім недавно дивовижні й жалісливі зовні, та відверто примітивні усередині машини продемонстрували, що за ефективністю збору коштів вони помітно перевершують звичних прохачів.

Про одного робота, який випрошує у людей монети “на пиво”, розповідалося ще в 2004 році, про інший подібний екземпляр - у 2006-му. Тобто тренд цей сам по собі не новий, однак останнім часом чомусь відійшов на периферію. А тепер, за даними Plastic Pals, роботи-жебраки з'явилися практично одночасно в різних країнах світу.

Створена нещодавно південнокорейськими фахівцями “червона шапочка” під назвою DONA вже зібрала пожертви для дитячого фонду Save The Children. Робот працює наступним чином: за допомогою спеціальних інфрачервоних датчиків він виявляє присутність людини поруч, реагуючи на внесене пожертвування низьким уклоном, морганням та відповідними рухами рук. Така подяка виглядає й справді зворушливо, саме тому DONA добре справляється з покладеною на неї функцією мотиватора (urban donation motivating robot).

Робот-жебрак збирає коштів більше, аніж звичайні жебраки
Робот-жебрак збирає коштів більше, аніж звичайні жебраки

Водночас в іншому кінці світу, в Шотландії, молодий дизайнер на ім’я Тім Прайд (Tim Pryde) нещодавно представив робота з хитромудрою назвою DON-8r (вона звучить як “donator”). І якщо знаменита DONA збирає гроші у баночку, яка знаходиться біля її ніг, то DON-8r обладнаний монетоприймачем. Отримавши гріш, робот починає рухатися у випадковому напрямку та буквально світитися вдячністю зсередини. Кошти, зібрані DON-8r, підуть на потреби наукового центру, в якому навчається 21-річний творець цього диво-робота.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.