Новий лазер "прорве" час і простір Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2011 14:58 · Розділ: Нові технології

Цими днями представники Європейської комісії схвалили будівництво трьох нових гігантських дослідних лазерів. І цілком можливо, що незабаром прийметься рішення про будівництво найпотужнішого у світі лазера, потужність імпульсу якого в декілька сотень разів перевищуватиме моментальну потужність електричної енергії, яка виробляється людською цивілізацією загалом. Кожен лазер матиме імпульсну потужність в діапазоні петаватт, а потужність четвертого, найбільшого, лазера щонайменше в два рази перевищуватиме сумарну потужність перших трьох прототипів. Використовуючи енергію імпульсів цих лазерів, вчені планують перемістити в середовище реального світу "віртуальні" невловимі частинки. Ці частинки, як твердить одна з гіпотез, стали основою матерії та всього всесвітнього простору.

Найвищої імпульсної потужності четвертого лазера проекту Extreme Light Infrastructure (ELI) досягатимуть завдяки складанню десяти лазерних променів в один імпульс, потужність якого становитиме 200 петаватт. Такий показник фактично перевищує кількість енергії, яку отримує Земля від Сонця.

Таких значень можна досягти лише шляхом скорочення часу імпульсу до надзвичайно крихітних розмірів. Так, імпульс, потужністю 200 петаватт, триватиме всього 1.5x10 ^ -14 секунди. А це, власне, саме той відрізок часу, який необхідний світлу для подолання відстані завбільшки з товщину людської волосини.

Лазер зможе долати час
Лазер зможе долати час

За допомогою цього четвертого лазера вчені планують знайти підтвердження одній з теорій квантової фізики, згідно із якою простір складається з частинок, які беруться нізвідки та виникають, як правило, непередбачувано, а тривалість їхнього існування настільки мала, що ці частинки ще ніколи не вдавалося зареєструвати ніякими науковими методами. Вчені вважають, що такий рівень енергії, зосереджений у малій частині простору, порушаує всі закони фізики, в результаті чого відбудеться розрив просторово-часового континууму, поділ матерії на речовину та антиречовину та інші абсолютно неймовірні явища.

Перший лазер збудують у Чеській Республіці, а два інших - в Угорщині та Румунії. Ці лазери почнуть експлуатувати у 2015 році. Четвертий лазер планують завершити у 2017 році, однак де саме, поки що невідомо.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.