Правильне дихання, релаксація та дієта допоможуть зняти стрес перед іспитами Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.05.2009 10:06 · Розділ: Краса і здоров'я

Самонавіювання не завжди допомагає справитися з тривогою перед іспитом, впевнені психологи. Фахівці радять старшокласникам освоїти декілька технік релаксації. Одна з них базується на глибокому вдиху, затримці дихання на чотири секунди та повільному видиху.

При цьому стан вегетативної нервової системи нормалізується, приходять спокій та душевна рівновага. Вправу необхідно повторити як мінімум шість разів.

Щоб добитися максимального ефекту, варто навчитися повністю розслабляти тіло. «Потрібно зробити вдих і згрупуватися. Потім різко розслабитися. Чергування розслаблення та сильного згрупування м'язів дає можливість зняти не тільки фізичне напруження, а й психічне», - радить психолог Ірина Гончарова.

Також розслабитися допоможе дієта. Їжа повинна бути калорійною, багатою вітамінами та мікроелементами (м'ясо, риба, цвітна капуста, шоколад), оскільки на інтелектуальну діяльність організм витрачає більше енергії, ніж на фізичні навантаження. Крім того психологи рекомендують батькам дітей, що складають іспити, спробувати зняти страх дитини за рахунок підвищення їхньої самооцінки.

Джерело proua.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.