Виявлено копію стародавніх "Хронік Нюрнберга" Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2011 10:34 · Розділ: Культура

Нещодавно букініст Кен Сандерс випадково знайшов у музеї містечка Сенді, що знаходиться в штаті Юта, США, копію знаменитих “Хронік Нюрнберга”. Ця книга написана німецькою мовою, видана вона ще у 1493 році Антоном Кобергером. В ній розповідається історія світу з біблійних часів. Її вважають однією з найперших та найбільш ілюстрованих книг XV століття.

В рамках спеціальної популярної телепрограми Державної служби телемовлення США “Антикварні гастролі”, професіонали з питань старовини роз'їжджають по країні і оцінюють давні предмети, картини тощо. Сандерс обрав книгу, упаковану в пластиковий пакет. Така упаковка свідчила про давній вік антикваріату, отож за книгу можна б було виручити доволі-таки значні кошти; проте букініст не очікував виявити під пластиком книгу, вік якої сягав більше 500 років!

Знайдено старовинну копіюХронік
Знайдено старовинну копіюХронік

Власник книги забажав залишитися інкогніто. Однак журналістам стало відомо, що цінний екземпляр отримав він у спадок від двоюрідного діда. Надрукована книга на високоякісному бавовняному папері, на відміну від багатьох сучасних робіт, надрукованих на папері, виготовленому з дерев’яної маси. Завдяки цьому книга чудово збереглася і, якщо не буде більше ніяких катастроф, залишиться неушкодженою ще 500 років.

Кен Сандерс впевнений, що йому поталанило знайти оригінальну копію, а не фальшивку. Але на даний час, вона коштує не більше $ 50 тис. Відомо, що зараз у світі існує декілька сотень копій “Хронік Нюрнберга”, так що не можна назвати знахідку унікальною. Здешевлює книгу і те, що біля двох третин сторінок в ній втрачено. Для порівняння: якщо б екземпляр був би в ідеальному стані і абсолютно неушкодженим, то він би оцінювався в $ 1 млн. Одна з таких книг була продана минулого року за $ 850 тис.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?