Гаряча ванна викликає проблеми зі здоров'ям Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2011 10:25 · Розділ: Краса і здоров'я

В результаті дослідження, проведеного японськими вченими, виявилося, палкі любителі поніжитися у ванні наражають своє здоров'я на небезпеку.

Так, за словами дослідників з Університету Кіото (Kyoto Prefectural University) часті “ванні” процедури викликають зміни серцевого ритму, які можуть перерости у серцевий напад.

За даними фахівців, частота серцебиття людини в гарячій ванні в холодну погоду є в 10 разів вищою, ніж у теплу. Група вчених під керівництвом Тікі Нісіями зібрала дані про частоту серцевих нападів мешканців міста Осака (розташоване воно у регіоні Кінкі на острові Хонсю) в період з 2005 по 2007р. Протягом двох років тут було зафіксовано близько 11 тис. випадків зупинок серця. За результатами опитування безпосередньо перед нападом 22% хворих спали, 9% купалися у ванні, 3% працювали, а решта виконували фізичні вправи.

Гаряча ванна може викликати проблеми з серцем
Гаряча ванна може викликати проблеми з серцем

Згідно з результатами дослідження, щороку у світі налічується близько 10 млн серцевих нападів, 54 з яких викликані перебуванням у гарячій ванні більше однієї години. Водночас причиною 10 зупинок серця є надмірні фізичні навантаження. Все відбувається тому, що перебування у ванні тривалістю понад 20 хвилин сприяє надмірному навантаженню серця, може спостерігатися запаморочення. До речі, ризик нападу значно зростає в холодну пору року.

У даному контексті фахівці рекомендують людям із серцево-судинними захворюваннями обмежити тривалість перебування у гарячій ванні. А взагалі краще приймати теплу ванну. Водночас занурюватися у ванну слід до пояса, так щоб ділянка серця залишалася над водою. Після гарячої ванни прийміть прохолодний душ.

Джерело: http://top.rbc.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.