Організм людини - помешкання для двох кілограмів бактерій Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2011 09:11 · Розділ: Наука

В процесі проведення чергового експерименту вчені-біологи поділили усіх учасників дослідження на окремі групи. При створенні цих груп враховували насамперед рівень бактеріальної мікрофлори в організмі учасників.

Спершу вчені об'єднали популяції бактерій в кластери, названі за домінуючими у цих кластерах пологами: Bacteroides, Prevotella і Ruminococcus. Учаників експерименту зараховували до тих чи інших груп в залежності від вмісту відповідних бактерій у їхньому організмі. До речі, приналежність до тієї чи іншої групи ніяк не залежала від віку, статі, національності чи раціону харчування піддослідних.

В результаті дослідження також виявилося, що організм кожної людини - помешкання для майже двох кілограмів мікробів. І далеко не всі банаявних в організмі бактерій - Bacteroides, Prevotella і Ruminococcus - визначають, до яких хвороб схильна та чи інша людина, чи виникнуть у неї проблеми із зайвою вагою тощо.

Ruminococcus стимулюють всмоктування цукрів (фото взято з сайту biaglobal.com)
Ruminococcus стимулюють всмоктування цукрів (фото взято з сайту biaglobal.com)

Так, приміром, дисбаланс Prevotella, які руйнують слиз, що вкриває стінки кишечника та інших слизових, зумовлює ризик виникнення виразок, натомість дисбаланс Bacteroides, які активно розщеплюють жири, захищаючи організм від ожиріння, може викликати появу зайвих кілограмів. Занадто низький вміст в організмі бактерій Ruminococcus, які стимулюють всмоктування цукрів, загрожують виникненням та розвитком цукрового діабету.

Джерело: http://www.pravda.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.