Компанія Microsoft збирає геодані смартфонів Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2011 10:57 · Розділ: Нові технології

Нещодавно стало відомо, що корпорація Microsoft використовує свою операційну систему Windows Phone 7 для збору даних про місцезнаходження користувачів смартфонів. За даними ресурсу Cnet, конкуренти компанії на ринку мобільних пристроїв - Apple і Google - роблять так само.

А викрилося все наступним чином: минулого тижня два дослідники оприлюднили інформацію, яка вже давно не була секретною для фахівців: у повідомленні йдеться про те, що пристрої Apple зі стільниковими модулями здатні записувати в пам'ять смартфону інформацію про переміщення апарату (ясна річ, мається на увазі переміщення власника апарату). Ці дані передаються у компанію.

Дещо пізніше з'ясувалося, що смартфони на базі Android також збирають геоінформацію, відправляючи її в Google, однак на відміну від пристроїв Apple, застарілі дані в них поступово стираються, а на їх місце записуються нові.

Телефони розкажуть компанії про розташування свого власника (фото взято з сайту 3iphone.ru)
Телефони розкажуть компанії про розташування свого власника (фото взято з сайту 3iphone.ru)

І, як виявилося, мобільні телефони з новою операційною системою Microsoft Windows Phone 7 не виняток. Ці пристрої “вміють” збирати необхідну інформацію та відправляти до корпорації дані про знайдені неподалік смартфона безпровідникові точки доступу. Представники Microsoft використовують цю функцію для ведення бази даних з метою визначення розташування мобільного пристрою в разі вимкнення GPS.

До речі, на сайті корпорації Microsoft підкреслюється, що на момент передачі інформації кожен пристрій отримує тимчасовий знеособлений ідентифікатор. Усунути небажане відправлення даних можна шляхом вимкнення геолокаційного сервісу в меню налаштувань WP7-смартфона. Як повідомляється, WP7-смартфони не зберігають дані на самому пристрої.

Власники мобільних пристроїв компанії Apple у США вже встигли подати до суду на компанію. Позивачі справедливо вважають, що компанія вводить споживачів в оману. На їхню думку, Apple повинна попередньо інформувати про збереження геоданих у пристрої. Однак у документі, який описує політику конфіденційності компанії, є відповідні положення, які узаконюють такі дії. Та незважаючи на це, суд може зобов'язати Apple забезпечити можливість вимкнення функції збору даних.

Джерело: http://oko-planet.su


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.