Лайливі слова позитивно впливають на здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2011 15:49 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно група вчених з Великобританії провела спеціальне дослідження, результати якого доводять, що іноді вживання нецензурної лексики позитивно впливає на здоров’я, зокрема лайливі слова характеризуються досить-таки сильним знеболюваним ефектом. Однак вчені підкреслюють, що найбільше матюки стануть в пригоді тим, хто в повсякденному житті їх не вживає.

В проведеному експерименті взяли участь 70 студентів Кільського університету. Учасники експеременту тримали руки у крижаній воді доти, доки могли. Коли ставало зовсім нестерпно, їх змушували вимовляти лайливе слово або вираз. А в цей момент, вчені займалися вимірюванням рівня активності окремих ділянок головного мозку та інших частин тіла.

Матюки сприяють виробленню ендормінів (фото взято з сайту aratta-ukraine.com)
Матюки сприяють виробленню ендормінів (фото взято з сайту aratta-ukraine.com)

Студенти однієї групи у визначений момент повинні були голосно лаятись, інші ж - вимовляти нейтральний вираз. “Лайливі” піддослідні змогли витримати випробування довше. Разом з тим виявилося, що ті, хто зазвичай не вживають ненормативної лексики протрималися на 45 с довше.

За словами доктора Річарда Стівенсона, лайки впливають на центри емоцій головного мозку, який розміщений у правій півкулі, хоча за мову відповідає ліва півкуля. Він також зазначив, що при вживанні матюків відбувається викид ендорфінів в кров. Але в повсякденному житті краще не лихословити.

Джерело: http://www.rbcdaily.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.