Єгипетських чоловіків за шлюб з ізраїльтянками позбавлятимуть громадянства Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.05.2009 14:13 · Розділ: Події у світі

Суд в Каїрі виніс провокаційний вердикт: єгипетських чоловіків, що перебувають в шлюбі з ізраїльтянками, слід позбавляти громадянства.

Пояснюється це загрозою «національній безпеці» країни. Рішення суду було ухвалене за позовом адвоката Набіха Аль-Вахша. У своїй заяві той посилався на єгипетський закон про громадянство, прийнятий в 1976 році.

Згідно закону, у разі вступу в шлюб з громадянами Ізраїлю, які служили в ізраїльській армії, або прихильниками «сіоністської ідеології», громадян Єгипту слід позбавляти громадянства. Проте, громадяни Ізраїлю, арабського походження, звільнені від обов'язкової військової служби і навряд чи є переконаними сіоністами.

Є всі підстави припускати, що уряд президента, Хосні Мубарака дане рішення суду не підтримає, адже воно безпосередньо зачіпає шлюби єгиптян з ізраїльськими палестинками, тобто між мусульманами. В існуючому законі про шлюби єгипетських чоловіків з арабськими або палестинськими жінками, що мають ізраїльський паспорт, не говориться нічого.

Джерело newsru.com


Інші новини розділу