Вчені знайшли Вавілонську вежу в Африці Автор: lesya · Опубліковано: 20.04.2011 15:02 · Розділ: Наука

Група лінгвістів з Оклендського університету (Нова Зеландія) на чолі з Квентіном Аткінсоном провели спеціальне дослідження з метою виявити те місце, де зародилися всі мови світу.

Спершу фахівці створили спеціальну комп’ютерну програму, за допомогою якої проаналізували 504 мови світу, використавши при цьому методи генетичного аналізу. В результаті пророблених робіт виявилося, що саме в Африкці, на південь від Сахари, було вимовлене перше в історії людства слово.

Основну увагу вчені зосередили на фонемах: так, за результатами попередніх досліджень, чим більше людей розмовляє тією чи іншою мовою, тим більше у ній звуків. Таким чином, великим популяціям необхідна значна кількість приголосних, голосних та інтонацій.

У мовах народів африки є клацаючі звуки
У мовах народів африки є клацаючі звуки

І виявилося, що саме Африка характеризується максимальним фонемним різноманіттям. До речі, це єдиний континент, в мовах якого трапляються клацаючі звуки. І навпаки, мови країн Південної Америки та Океанії порівняно бідні у фонетичному плані. До речі, аналогічна ситуація і з генетичним аналізом: африканське населення найрізнорідніше в порівнянні з європейським, азіатським та американським.

Результати проведених досліджень наштовхнули вчених на думку, що спочатку люди жили однією великою та генетично розмаїтою популяцією десь на території Африки. З плином часу від цієї популяції відділялися невеликі групи людей, які мігрували на інші континенти. І оскільки кожна така група несла лише частину генетичного різноманіття батьківської популяції, генетики можуть легко простежити шляхи міграції.

За словами Аткінсона, цей процес повпливав і на мови: відриваючись від материнської мови, говір переселенців частково втрачав своє фонемне багатство. Таким чином, всі мови розвинулися з одного джерела.

Однак такий сміливий висновок ученого, скоріше за все, піддасться гострій критиці лінгвістичного товариства. Адже на сьогоднішній день прийнято вважати, що мовна історія піддається відтворенню лише до десяти тисяч років, а все, що далі - антинаукові спекуляції. Водночас Аткінсон разом з колегами заглибилися аж на 50-100 тис. в давнину.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.