Відтворено фонтан Герона Олександрійського Автор: lesya · Опубліковано: 20.04.2011 14:57 · Розділ: Нові технології

У стародавніх арабських рукописах, які дійшли до наших днів, містяться розповіді про чудові витвори античного винахідника Герона Олександрійського. Один з його витворів - красива диво-чаша в храмі, з якої безперестанку бив фонтан. Дивувало те, що ніде не було видно ніяких труб та механізмів.

Заявлений нещодавно винахід повинен довести всьому світові, що Фонтан Герона не міф і не примітивна конструкція, а реальна розробка, яку можна втілити в життя.

Ось так сконструйований фонтан Герона
Ось так сконструйований фонтан Герона

Винахід призначений для розкриття істинної суті фонтану Герона, яку протягом двох тисячоліть намагалися розкрити вчені різних країн світу.

Фонтан Герона складається з трьох скляних посудин-зовнішньої 1, середньої 2 та внутрішньої 3. Зовнішня посудина 1 виготовлена у формі відкритої чаші: в неї наливається вода, приховуючи дві посудини 2 і 3, склеєні між собою. Власне ці дві посудини утворюють вакуум 6 та термоізоляцію між водою в посудині 1 та повітрям в посудині 3. Водночас посудина 3і є робочою ємністю. Вона має два отвори - один розташовується зверху, інший навпроти знизу. Через верхній отвір до дна посудини, де розташований клапан 5, проходить спеціальна трубка. Фонтан працює наступним чином: вода із зовнішньої посудини 1 під впливом атмосферного тиску через клапан 5 потрапляє у внутрішній посудину 3 та стискає повітря між трубкою 4 та зовнішніми стінками посудини 3. Це відбувається до тих пір, поки не вирівняється атмосферний тиск у посудині 1 та тиск повітря в посудині 3. Дія сонячних променів, які проходять через посудини 1 і 2 (а ці посудини утворюють своєрідну водяну лупу), посилюється та через вакуум 6 між посудинами 2 і 3 нагріває стінки посудини 3 та відповідно повітря в ній, яке в свою чергу внаслідок підвищення температури розширюється та виштовхує воду з посудини 3 по трубці 4. Так утворюється фонтан. Рівень води в посудині 1 збільшується, зростає й атмосферний тиск води, і як тільки порушується рівновага атмосферного тиску в посудині 1 та тиску повітря в посудині 3, вода через клапан 5 потрапляє до чаші 3, охолоджуючи та стискаючи повітря, і весь процес повторюється. Таким чином, даний винахід просто-на-просто перетворює енергію сонячних променів на рух води. І ось фонтан працює щодня, без використання видимих ​​механізмів та підвідних труб.

Джерело: http://mirnt.ru/science


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.