Нова модифікація Android.Spy перетворює смартфон у "зомбі" Автор: lesya · Опубліковано: 20.04.2011 14:07 · Розділ: Мобільний зв’язок

Представники компанії “Доктор Веб” повідомляють про появу нової модифікації шкідливого ​​програмного забезпечення сімейства Android.Spy, яка загрожує безпеці смартфонів на базі ОС Android. Потрапляючи на мобільний пристрій, троянець робить спам-розсилки СМС-повідомлень, виконуючи команди зловмисників без відома власника пристрою. На додачу, Android.Spy.54 може додавати до закладок браузера смартфона окремі сайти. Найімовірніше, що нова загроза для Android з’явилася у Китаї.

Сімейство шкідливих програм Android.Spy для ОС Android масово поширилося восени 2010 року. Шкідливе програмне забезпечення зчитує та записує контакти зараженого пристрою, “вміє” відправляти, читати та редагувати СМС, визначати координати перебування власника пристрою. До того ж троянці цього сімейства володіють функцією автозавантаження. А окремі модифікації Androiюd.Spy можуть завантажуватися разом із включенням смартфона. Однак основна мета цього вірусу - збір ідентифікаційних даних, виконання завдань певних параметрів пошуку, а також перехід за посиланнями.

Вперше нову модифікацію троянця Android.Spy було виявлено 12 квітня 2011 року. Android.Spy.54 знайшли на китайському інтернет-ресурсі www.nduoa.com, який містить різні додатки для смартфонів на базі платформи Android. Троянець був вбудований у програму Paojiao - віджет, який забезпечує здійснення дзвінків чи відсилання СМС на обрані номери. До речі, розповсюдження у складі легітимних програм є стандартною моделлю для вірусів сімейства Android.Spy.

Новий вірус Android.Spy.54 виявили нещодавно на китайському ресурсі (фото з сайту theandroidspy.com)
Новий вірус Android.Spy.54 виявили нещодавно на китайському ресурсі (фото з сайту theandroidspy.com)

Новий вірус Android.Spy реєструє фоновий сервіс. Цей сервіс з'єднується з сайтом зловмисників та відсилає їм ідентифікаційні дані власника пристрою зі шкідливим ПЗ (зокрема, Міжнародний ідентифікатор мобільних пристроїв IMEI та індивідуальний номер абонента IMSI). Окрім того, троянець може завантажувати xml-файл, який містить команди для спам-розсилання СМС з ураженого телефону. Водночас саме цей файл додає певні сайти в закладки браузера.

Джерело: http://www.ixbt.com


Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.