Реактивний ранець стане найпростішим у керуванні літальним апаратом Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2011 10:14 · Розділ: Нові технології

Цими днями у США на прилавках спеціалізованих магазинів з’явився реактивний ранець, який надає можливість людині без додаткового обладнання злетіти у повітря. Максимальний час польоту становить півгодини.

Пристрій розроблений компанією Martin Aircraft Company. Коштує це диво техніки можна близько 75 тис. доларів.

Підйомну силу літального апарату забезпечує обертання двох гвинтів, швидкість яких становить до 6 тис. обертів на хвилину. Ранець обладнаний бензиновим двигуном потужністю 200 кінських сил та об’ємом 2 л. Максимальна швидкість цього апарату - близько 90 км/год, а висота польоту сягає до 50 м. Запасу палива вистачить на півгодини польоту.

Реактивний ранець допоможе злетіти у повітря
Реактивний ранець допоможе злетіти у повітря

За задумом розробників, пристрій повинен стати найпростішим літальним апаратом. “Все грунтується на простих законах фізики. Ще колись Ньютон зауважив, що на кожну дію обов’язково знайдеться протидія, тому, вистрілюючи великі об'єми повітря вниз, Ви відповідно піднімаєтеся вгору та летите” - розповідає винахідник машини Гленн Мартін.

За допомогою лівого джойстика можна вибирати напрямок польоту, а регулювати кутом нахилу та дроселем допоможе правий джойстик.

До речі, на придбання цього апарату вже подано майже 2 тис. 500 заявок. Серед покупців - арабські шейхи та американські мільйонери. Виробники надіються, що їхня продукція користуватиметься попитом у любителів розважитися та льотчиків-аматорів. “А можливо, хтось захоче обійти пробки та зробити це стильно”, - припускає Мартін. Однак першими отримають реактивні ранці американські війська, зокрема прикордонники.

До речі, за словами Мартіна, військова версія реактивного рюкзака може знадобитися для доставки не лише людей, але й запасів у важкодоступних місцях та зонах воєнних дій. Згодиться він і для розвідки.

Джерело: http://www.vz.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.