Вченим вдалося відтворити вигляд маменчизавра Автор: Irinka · Опубліковано: 18.04.2011 16:19 · Розділ: Цікаві факти

Минулими вихідними в Нью-Йорку на виставці «Найбільші динозаври світу» американські вчені презентували інтерактивну модель одного з найбільших динозаврів - маменчизавра, що жив на нашій планеті понад 140 мільйонів років тому.

Окрім повністю відтвореного скелета на виставці також було представлено сконструйоване тіло зі шкірою, м’язами та всіма внутрішніми органами.

Відвідувачі мали змогу побачити як рухалась 22-метрова доісторична істота, яка мала шию довжиною близько 10 метрів. Також було продемонстровано макет серця і серцево-судинної системи в натуральних розмірах.

Як розповів куратор виставки, начальник відділення палеонтології Марк Норель: «Цю самку звуть Сорусчан, вона жила на території сучасного Китаю близько 140 мільйонів років тому. Скелети таких же динозаврів також знаходили на території Монголії.»

Так виглядали маменчизаври. Фото з сайту tiranozavrus.ru
Так виглядали маменчизаври. Фото з сайту tiranozavrus.ru

Розвиток сучасних біотехнологій дозволив вченим відтворити модель життя динозавра. Як вони зазначають, Сорусчан була досить витонченою – важила вона близько 13 тонн, в той час, як вага дорослого динозавра подекуди була більшою за 30 тонн. Ноги цієї «крихітки» в довжину сягали 3,5 метрів, а щоденний раціон складав близько 450 кілограмів рослин.

На думку деяких вчених, динозаври зовсім не вимерли, а еволюціонували. «Ми називаємо їх птахами. Серце, дихальна система, система розмноження у динозаврів і птахів майже не відрізняється», - стверджує Марк Норель. Достеменно чому вимерли динозаври не знає ніхто. Серед основних причин називають падіння гігантського астероїда, виверження вулкану, настання льодовикового періоду.

Також, нещодавно група вчених з Росії, США та Японії заявила про наміри відродити мамонтів


Інші новини розділу