Вчені відновили обличчя жінки-вікінга Автор: lesya · Опубліковано: 18.04.2011 13:33 · Розділ: Наука

Нещодавно фахівцям університету Данді вдалося відновити обличчя жінки-вікінга. Основою для проведення реконструкції став скелет, виявлений у Йорку більше 30 років тому. На першому етапі досліджень для створення тривимірної цифрової моделі спеціалістам довелося зробити лазерне сканування черепа. Далі, на основі отриманих результатів, фахівці змоделювали обличчя жінки. Це стало можливим завдяки використанню технології “віртуальної плоті”, яка передбачає поступове цифрове відновлення м'язів від черепа до шкірного покриву.

скелет жінки-вікінга був знайдений у Йорку ще 30 років тому (фото взято з сайту houseofnina.com)
скелет жінки-вікінга був знайдений у Йорку ще 30 років тому (фото взято з сайту houseofnina.com)

До речі, скелет жінки-вікінга, як уже зазначалося, був знайдений у Йорку ще 30 років тому. Разом з ним дослідники віднайшли рештки ще трьох людей. На останках скелету жінки вчені виявили сліди серйозних травм, що стало приводом для роздумів, пов’язаних з причиною її смерті.

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.