Мрія рибалок здійснилася: виявлено "найрибнішу" ріку планети Автор: lesya · Опубліковано: 18.04.2011 13:14 · Розділ: Цікаві факти

Бразильські іхтіологи зовсім недавно відшукали найбільш рибну ріку планети. Нею стала Мадейра - права притока Амазонки, яка зливається з найповноводнішою річкою планети неподалік Манауса. Так, як виявили нещодавно спеціалісти Федерального університету штату Рондонія, у водах цієї річки налічується близько 800 різних видів риб. До речі, сорок із них раніше ніколи не описувалися біологами.

За словами координатора університетської кафедри іхтіології Кароліни Дорії, комплексне дослідження річки тривало протягом трьох років. На експедицію виділили близько 6 млн реалів (це приблизно 3750 тисяч доларів). А загалом у дослідженні взяло участь 70 фахівців.

У водах Мадейри виявили 800 видів риби (фото взято з сайту starway.co.ua)
У водах Мадейри виявили 800 видів риби (фото взято з сайту starway.co.ua)

Зауважимо, що кошти, виділені на експедицію, не щодня витрачаються в Бразилії на дослідження річкового біорізноманіття. Однак тут випадок особливий: поштовхом до проведення дослідження стала розробка масштабного проекту будівництва ГЕС на Мадейрі поблизу міста Порту-Велью.

Цій провінції штату Рондонія, як виявилося, пощастило стояти на берегах найбільш рибної річки світу. І хоча риба є основою щоденного меню місцевого населення, промислове рибальство на річці відсутнє.

Щоправда, стосовно отриманого звання ще не все з’ясовано. Так, з іхтіологами ФУР може посперечатися їхній колега з Федерального штату Ріо-де-Жанейро Паулу Букап. І хоча в науковій сумлінності учасників експедиції вчений зовсім не сумнівається, він вважає, що такі річки басейну Амазонки, як, приміром, Шінгу, Тапажоса чи Токантінс могли б також посперечатися за звання найбільш рибних рік планетіи. Просто-на-просто, за словами фахівця там на даний час не проводилося таких масштабних досліджень, як на Мадейрі. Тут, за результатами досліджень біологів, налічується близько 500 видів риб, а таке розмаїття видів задовільнить бажання найвимогливішого рибалки.

Джерело: http://www.ami-tass.ru/


Інші новини розділу