Вся правда про піст Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2011 14:27 · Розділ: Краса і здоров'я

За словами лікарів, у людей з хронічними захворюваннями, які ще й вирішують дотримуватися посту, починаються проблеми зі здоров’ям. Особливо важко піст дається особам з виразковою хворобою, ентеритом, цукровим діабетом та багатьма іншими захворюваннями.

Не легко без тваринних білків і годуючим матерям та загалом виснаженим людям. Коротше кажучи, лікарі ставлять під сумнів корисність посту як такого взагалі.

І на підтвердження своєї теорії про те, що відмова від тваринних жирів та білків загрожує виникненню нових та загострення уже існуючих захворювань, фахівці приводять наступні аргументи: якщо метою посту є оздоровлення організму, то чому його проводять саме навесні, коли організм і без того ослаблений авітамінозом? І якщо на додачу до авітамінозу позбавити організм інших важливих поживних речовин, він може не витримати такого навантаження і “зламатися”.

На такій їжі хворі довго не протягнуть (фото взято з сайту kyrios.org.ua)
На такій їжі хворі довго не протягнуть (фото взято з сайту kyrios.org.ua)

А взагалі-то, виявляється, не в здоров'ї тут справа. Так, у сиву давнину, коли селянам не вистачало зібраного врожаю, щоб дожити до наступного, весняний піст був всього-на-всього економічним заходом. Служителі церкви добровільно-примусово садили людей на дієту, щоб вони не запустили навесні руки в насіннєвий фонд, не з'їли останніх курей-несучок та не зарізали єдину корову-годувальницю.

І в результаті такої економії, ледь пересуваючи ногами від виснаження, християни як-не-як та доживали до першої рибалки та молодого щавлю.

Однак у даному контексті лікарі чудово розуміють, що боротися з оманою двохтисячного віку - витрачати час дарма. На сьогоднішній день вони намагаються зробити все можливе для того, щоб люди, які постять, не нашкодили своєму здоров'ю. І могли б їм допомогти у цьому духовні наставники, які б, розсудливо зіставивши свої поради з досягненнями науки, звільнили від посту людей, хворих виразкою, ентеритом, цукровим діабетом, а також матерів, які годують та виснажених людей, адже їм постити ні в якому разі не можна.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.