Ненажери - ті ж самі наркомани Автор: lesya · Опубліковано: 14.04.2011 17:18 · Розділ: Краса і здоров'я

В результаті проведення відповідних досліджень виявилося, що в організмі, зокрема в корі головного мозку людей, схильних до імпульсивного поглинання їжі, або, іншими словами, до ненажерливості, відбуваються аналогічні процеси, що й у головному мозку затятих наркоманів.

Коротше кажучи, "їжемани" це ті ж самі наркомани - та ось лише наркотик у них інший. В передчутті вживання чогось смачненького ненажери ведуть себе точнісінько так само, як і залежний від наркотиків в очікуванні чергової дози наркотичного зілля.

Дослідження проводилося вченими Єльського університету в США. Спеціалісти виявили, що причиною імпульсивного та неконтрольованого поглинання їжі є насамперед очікування задоволення та винагороди від вживання страв.

Як уже зазначалося, за результатами проведеного експерименту, "ненажери" фізіологічно, психологічно та своєю поведінкою нагадують осіб, залежних від наркотичних препаратів.

Так, мозок "ненажер" та наркоманів виробляє речовину дофамін у дуже великих кількостях. Ця речовина є своєрідним медіатором нервової системи - вона викликає у людини відчуття щастя.

Молочний коктейль для багатьох учасниць експерименту став своєрідним наркотиком
Молочний коктейль для багатьох учасниць експерименту став своєрідним наркотиком

Саме ці відчуття задоволення, винагороди, підвищеної мотивації змушують людину вживати той чи інший наркотичний засіб чи продукт знову і знову. Схожий ефект досягається і при заняттях сексом.

Для того, щоб зрозуміти, що ж насправді відбувається в корі головного мозку тих людей, які відчувають екстаз від одного лише погляду на їжу, американські дослідники провели спостереження за групою дівчат 21- річного віку. При цьому в експерименті взяли участь як стрункі, так і гладкі дівчата.

До речі, серед основних симптомів "наркотичної" прихильності до їжі вчені виокремили наступні:

- вживання набагато більшої кількості їжі, ніж планувалося спочатку;

- переїдання до рівня, коли стає погано;

- використання їжі як антидепресанта: для придушення почуття тривоги чи подолання депресії. Однак є й інші ознаки цього захворювання.

Учасниць експерименту об’єднали у дві групи. У членів однієї спостерігалися високі показники хворобливої ​​пристрасті до їжі (у них виявили три, а то й більше симптомів).

Решта ж учасниць - зі зниженими показниками (один симптом або взагалі ніяких).

Усіх учасниць піддали комп'ютерному скануванню, одночасно демонструючи при цьому зображення шоколадним коктейлів чи позбавленої смаку рідини.

У 60% випадків демонстрацію картинок супроводжувала реальна дегустація напою.

В результаті виявилося, що для окремих учасників "наркотиком" став якраз молочний коктейль: у них висвічувалася підвищена активність у відповідних зонах кори головного мозку саме в момент пропозиції випити молочного коктейлю.

Водночас вчені підкреслюють, що рівні "харчових пристрастей" та підвищена збудливість мозку аж ніяк не співвідносяться з індексом маси тіла. Інакше кажучи, "їжемани" ризикують набрати зайву вагу не більше, ніж ті, у кого фіксуються низькі показники ненажерливості

Джерело: http://www.point.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.