Марафонці бігають дарма Автор: lesya · Опубліковано: 12.04.2011 17:52 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно група вчених Університету Західної Шотландії, провівши низку необхідних експериментів, дійшла несподіваного висновку: за останніми науковими даними, короткі пробіжки позитивніше впливають на серцево-судинну систему, ніж еквівалентні за навантаженням, та триваліші за часом тренування.

У проведеному вченими експерименті взяло участь 47 хлопчиків та 10 дівчаток шкільного віку. Добровольців поділили на дві групи: одних змусили бігати швидко, долаючи при цьому, однак, коротку дистанцію. Учасникам другої групи запропонували забіг на тривалу дистанцію. Загалом фізичні вправи учасників першої групи передбачали серію забігів на 20 метрів - дистанцію слід було подолати за 30 секунд. Решта учнів займалися бігали протягом 20 хвилин, і швидкість їхня при цьому залишалася незмінною. Тренування проводили тричі на тиждень. А саме дослідження тривало протягом семи тижнів.

Біг на довгі дистанції приносить менше користі (фото взято з сайту seo-club.in)
Біг на довгі дистанції приносить менше користі (фото взято з сайту seo-club.in)

По закінченню експерименту вчені спостерегли позитивні результати в обох групах. У всіх без винятку учнів знизився ризик виникнення серцево-судинних захворювань, однак марафонці витратили на це значно більше часу та калорій, ніж ті, хто бігав на короткі дистанції.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.