"Кваліфікованому" брехунові і детектор не страшний Автор: lesya · Опубліковано: 12.04.2011 17:34 · Розділ: Наука

Нещодавно група бельгійских вчених з'ясувала, що людський мозок легко адаптовується до брехні. Отож з часом, якщо людина зазвичай лукавить, викрити її стає дедалі важче. Більше того, брехня може стати непомітною навіть для детектора брехні.

В процесі експерименту вчені зробили сканування мозку добровольців та виявили, що він активніший тоді, коли людина бреше. Найбільша активність спостерігається в префронтальній корі. В результаті аналізу отриманих даних фахівці дійшли висновку, що брехня сама по собі вимагає додаткового когнітивного контролю та гальмування процесу озвучування правди.

Експеримент проводили наступним чином: спершу фахівці Університету Гента під керівництвом Бруно Вершьера провели візуалізацію роботи мозку учасників дослідження. На першому етапі експерименту студентів просили скласти детальний опис своїх денних занять. Далі піддослідним давали різні питання, відповіді на які мали бути правдивими і неправдивими. Разом з цим експерти запитували студентів стосовно зовсім інших тем. Студенти однієї групи повинні були відповідати на них правдиво, іншої - брехати, решті ж доводилося по черзі то говорити правду, то брехати.

Брехуна зі стажем не виявить навіть детектор (фото взято з сайту effort.com.ua)
Брехуна зі стажем не виявить навіть детектор (фото взято з сайту effort.com.ua)

Експеримент дав несподіваний результат: виявилося, що студенти, які змушені були обманювати частіше, доволі швидко призвичаїлися до брехні, а швидкість реакції окремих частин їхнього мозку прирівнялась до швидкості реакцій при правдивих відповідях. Таким чином поліграф даватиме невірні дані, маючи справу з "кваліфікованим" брехуном чи людиною, у якої спостерігається особливе психічне захворювання - патологічна брехливість.

Джерело: http://www.medpulse.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.