Використання лазерних імплантантів подарує слух глухим Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2011 14:10 · Розділ: Наука

Нещодавно група дослідників на чолі з професором Річардом Реббіттом (Richard Rabbitt) виявила, що імпульси невидимого інфрачервоного світла, випромінювані всередину вуха, "змусили нервові клітини волосин у внутрішньому вусі передати сигнали сусіднім клітинам, які у свою чергу передали їх безпосередньо у мозок людини". Окрім того, такий метод передачі аудіоінформації дозволяє сприймати людині-інваліду набагато ширший частотний діапазон. За твердженням професора Реббітта, на сьогоднішній день використання лазерних імплантів має цілу низку переваг у порівнянні з такими популярними на сьогоднішній день електричними імплантами.

Лазерні імпланти дозволять глухим сприймати набагато ширший діапазон звуків
Лазерні імпланти дозволять глухим сприймати набагато ширший діапазон звуків

Так, як відомо, сучасні слухові апарати та електричні імпланти забезпечують передачу пацієнтові лише восьми основних частот чутного звукового діапазону звукових хвиль. А середньостатистична людина здатна сприймати близько 3000 таких основних частот. Використовуючи лазерний імплант, за словами професора Реббітта, можна передати глухій людині декілька тисяч основних звукових частот. У порівнянні з вісьмома наявними сьогодні частотами це нагадує перехід від захриплого монофонічного динаміка до високоякісної п'ятиканальної системи об'ємного звучання.

Однак на появу таких імплантів можна чекати ще цілих п'ять, а то й десять років. Цей час використають на проведення додаткових досліджень, спрямованих на підвищення ефективності лазерних імплантів та на їхню мініатюризацію, яка просто необхідна для досягнення розмірів сучасних слухових апаратів.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.