Вчені навчилися вирощувати серця Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2011 13:54 · Розділ: Медицина

Вчені університету Міннесоти навчилися вирощувати в лабораторних умовах штучні людські серця. Матеріалом для створення цих життєво важливих органів є стовбурові клітини. Фахівці стверджують, що незабаром саме такі серця битимуться в грудях багатьох, хто втратив надію на лікування.

Методика виробництва в лабораторії абсолютно справжніх та живих сердець надзвичайно проста. Вчені беруть донорське серце та занурюють його в посудину з дуже сильним та концентрованим хімічним розчинником, який вбиває та розчиняє у ньому всі клітини. Залишається лише “каркас” з колагенових волокон. Саме в цей каркас вчені вводять стовбурові клітини пацієнта, які дуже швидко “впізнають” орган та заповнюють його, набуваючи вигляду клітин поперечносмугастої серцевої мускулатури. В результаті вчені отримують точнісінько таке ж серце, як і в донора стовбурових клітин, тільки здорове.

Розроблена технологія дає шанс на повне одужання тисячам людей, які потребують трансплантації серця. Так, оскільки новий орган повністю створений з їхніх “рідних” клітин, він не буде відторгнений. Отож пацієнтам не доведеться після пересадки придушувати свою імунну систему вживанням спеціальних ліків, які провокують розвиток багатьох тяжких недуг, таких, як, приміром, діабет.

За допомогою стовбурових клітин вченим вдалося виростити серце (фото взято з сайту tsn.ua)
За допомогою стовбурових клітин вченим вдалося виростити серце (фото взято з сайту tsn.ua)

Так, у даному контексті нагадаємо, що у 2007 році британським вченим вдалося вперше в лабораторних умовах виростити фрагмент серцевої тканини, використавши при цьому стовбурові клітини, взяті з кісток людини. А трохи пізніше медики змогли виростити вже живе, повноцінне серце, здатне битися - щоправда, поки що це серце тварини. А тепер, після проведення успішних експериментів на щурах і свинях, схоже, прийшла черга людини.

“Серця ростуть, а ми сподіваємося, що вони почнуть битися вже протягом найближчих тижнів, - розповідає доктор Доріс Тейлор (Doris Taylor), провідний автор дослідження.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу