Телефон, який не потребуватиме мережі Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2011 13:37 · Розділ: Мобільний зв’язок

Стільниковий телефон, який для роботи не потребує мережі - чудова можливість подзвонити чи підключитися до мережі Інтернет у тих місцях, де повністю відсутня інфраструктура та не ловиться сигнал стільникових веж.

Нещодавно вчені Австралії розробили нову систему зв'язку, яка отримала назву Serval. Нова система дозволяє мобільним телефонам працювати за умов відсутності сигналу. Інноваційну технологію назвали на честь сервала - породи великих африканських кішок, які завдяки своєму винятково тонкому слуху можуть уловлювати ультразвукові сигнали, які видаються жертвами цих тварин. Використана технологія отримала назву Mesh networking. У випадку ї застосування кожен мобільний телефон поєднує в собі абонентські функції з функціями ретранслятора-маршрутизатора. Телефони, підключені до Serval, автоматично розпізнають одне одного та стають своєрідними замінниками вузлів в мережі, коли один із цих вузлів вимикається. До того ж дзвінки здійснюються за звичайними номерами. А зв'язок між такими вузлами підтримується завдяки використанню WiFi.

Нову систему назвали на честь африканської кішки (фото взято з сайту raiter.flyboard.ru)
Нову систему назвали на честь африканської кішки (фото взято з сайту raiter.flyboard.ru)

За словами розробників, подібна технологія може стати незамінною у місцях, віддалених від цивілізації або ж просто необхідною там, де відбулися природні катаклізми за умов пошкодження звичайної мережі.

Мережу, розроблену на основі WiFi, вже випробували в заповіднику Arkaroola Wilderness Sanctuary на півдні Австралії. Виявилося, що Serval забезпечує телефони зв'язком навіть в ущелинах, де не працюють навіть супутникові приймачі. У недалекому майбутньому творці нової технології планують вивести її на масовий ринок.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.