Чупакабра: яка ж вона насправді? Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2011 12:40 · Розділ: Природа

Знаменитий міфічний козячий вампір вражає своєю популярністю. Вперше про «El Chupacabra» заговорили ще в середині дев'яностих. І саме з того часу ця дивна істота асоціюється в багатьох з таємничими випадками загибелі малої рогатої худоби. До речі, останнім часом цей монстр став настільки популярним, що має навіть власний фанклуб на Facebook.

Втім, за словами автора кількох книг, присвячених питанню існування різноманітних чудовиськ та проблемі паранормальних феноменів, головного редактора журналу The Skeptical Inquirer та журналіста видання LiveScience Бенджаміна Редфорда (Benjamin Radford) весь ажіотаж навколо цієї загадкової істоти дуже скоро може просто зійти нанівець. Так, чоловік стверджує, що у нього наявні докази, які спростовують факт існування чупакабри. На його думку, чутки про криптид - це навіть не містифікація, а всього лише спотворені спогади, породжені низкою незв'язаних між собою подій.

Вперше звістка про цю істоту в ЗМІ з’явилася в березні 1995 року: саме тоді в Пуерто-Ріко виявили тіла мертвих знекровлених кіз. А вже в серпні того ж року з'явився очевидець, який нібито бачив двоногу півтораметрову тварину з тонкими кінцівками, довгастою головою та червоними чи то чорними очима. На додачу, зі спини цього чудовиська стирчали шипи. І саме цей опис, записаний з вуст очевидця, згодом став чимось на зразок криміналістичного портрета, з яким пов’язували інші випадки загибелі худоби, які нібито відбувалися на території Мексики, країн Карибського басейну, Латинської Америки, а також штату Флорида.

Після такого шуму десь до 2000 року наступило певне затишшя, але трохи згодом, вже в 2004 році, ця історія знайшла нове русло. Саме тоді у штаті Техас невідоме Щось почало здійснювати нічні набіги на господарських тварин. Під час одного з таких нападів місцевому фермеру вдалося пристрелити хижака. Дивна річ, однак застрелений труп нічим не скидався на описи, зроблені кількома роками раніше. Втім, в цьому немає нічого дивного: проведені тести ДНК показали, що таємнича істота виявилася звичайнісіньким койотом, який хворів коростою. За твердженням спеціалістів, саме тяжка форма цієї недуги позбавила тварин більшої частини вовняного покриву, викликавши виснаження, яке в свою чергу позначилося на статурі та стані шкіри. Зовнішня відмінність не була єдиною: поведінка тварини також відрізняаися від пуерторіканської чупакабри. І ще один факт, який спростовує існування чупакабри: розтин трупів жертв показав, що вони зовсім не були знекровленими - отож ні про яких «вампірів» і мови не може бути.

Чупакабра вбивала кіз, висмоктуючи з них кров
Чупакабра вбивала кіз, висмоктуючи з них кров

«До середини 2000х була мода все дивне та незрозуміле називати чупакаброю, - розповідає Редфорд. - І без різниці, чи то були коростяві койоти, мертві єноти, чи навіть висушена риба з Нью-Мексико, яка взагалі нічим не нагадувала чупакабру - чутки поширювалися з неймовірною швидкістю». Така невідповідність між чутками і стала приводом для проведення детальнішого розслідування.

Проаналізувавши чи не кожну більш-менш відому згадку про криптидів, Редфорд віднайшов першу згадку про чупакабру. Підозріла схожість словесного портрету з персонажем науково-фантастичного фільму «Особина» одразу ж привернула увагу журналіста. Поспілкувавшись з очевидицею Медлін Толентіно (Madelyne Tolentino), яка й описала загадкову істоту, Редфорд з'ясував, що жінка переглядала фільм за декілька тижнів до події.

«Простежується безпосередній зв'язок між переглядом фільму та описом істоти, яку жінка нібито бачила на вулиці», - пояснює Редфорд. І оскільки наступні повідомлення так чи інакше базувалися на інформації, отриманій з уст місіс Толентіно, їхню достовірність також слід поставити під сумнів.

Джерело: http://ufo.ck.ua


Інші новини розділу