У пісках Сахари виявлено собаче кладовище Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2011 13:24 · Розділ: Культура

У пісках пустелі Сахари вчені виявили тунель, заповнений муміфікованими рештками тварин. І, як частенько буває в таких випадках, думки істориків з приводу цієї знахідки розійшлися. Вони ніяк не можуть втямити, для чого тут свого часу було поховано близько восьми мільйонів собак, чималу кількість кішок та шакалів.

Вік катакомб, завдяки яким і дійшло до наших днів це кладовище домашніх тварин, становить десь близько двох з половиною тисяч років.

Знайдений лабіринт вкритий пластом грунту, товщина якого коливається в межах 10-15 метрів. Лабіринт складається з одного широкого центрального коридору та цілої низки вузьких відгалужень. Судячи з того, що тіла деяких собак були поховані в окремих нішах, зроблених в стінах тунелю, частина тварин за життя мала особливий статус.

Єгиптяни вшановували бога Аннубіса (фото взято з сайту redicecreations.com)
Єгиптяни вшановували бога Аннубіса (фото взято з сайту redicecreations.com)

Археологи з університету Кардіффа, які проводили дане дослідження, стверджують, що деяких собак вирощували в храмах: давні єгиптяни вважали їх земними представниками бога Анубіса. Після смерті цих тварин муміфікували та хоронили з усіма належними почестями.

Саме тоді, за твердженням фахівців, в Єгипті існував наступний звичай: мандрівники, які проходили повз ці місця, мали можливість викупити цуценя чи дорослого собаку (деяким тваринам було не більше кількох днів, а то й годин від народження), заплатити за її муміфікацію та принести її в жертву. Цілком ймовірно, що стародавні єгиптяни вважали такі жертвоприношення одному з найбільш шанованих богів мертвих тих вчинком, який згодом полегшить загробне життя.

«Жертвоприношення мумії було насправді священним дійством, собака була ніби посередником між людиною й богами», - розповідає керівник дослідження доктор Пол Ніколсон (Paul Nicholson).

До речі, окрім собачих катакомб єгиптяни полюбляли створювати в пісках Сахари лабіринти із похованнями биків, корів, бабуїнів, ібісів, яструбів та кішок. Традиція, як стверджують спеціалісти, занепала тільки в 30-х роках до нашої ери, одразу ж після завоювання Єгипту римлянами.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?