Корови з людським геном годуватимуть немовлят Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2011 13:15 · Розділ: Наука

Нещодавно вченим Китаю вдалося успішно ввести людський ген коровам. Тепер тварини вироблятимуть молоко, яке за своїм складом не відрізнятиметься від грудного молока жінки.

Як відомо, грудне молоко містить величезну кількість поживних елементів, які значно підвищують здатність імунної системи протистояти різноманітним захворюванням. Таким чином, організм немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні, набагато стійкіший до вірусів різних типів.

Вчені ж вважають, що молоко генетично модифікованих корів у випадку неможливості грудного вигодовування стане альтернативою молочних сумішей для немовлят.

Однак таке, здавалося б, позитивне відкриття вже встигло викликати масу негативних відгуків. Противники генної модифікації стверджують, що наслідки будь-яких змін на генному рівні можуть бути непрогнозованими.

Коровяче молоко замінить грудне вигодовування (фото взято з сайту gazeta.ua)
Коровяче молоко замінить грудне вигодовування (фото взято з сайту gazeta.ua)

Натомість професор Головної лабораторії агробіотехнологій Китаю Нін Лі стверджує, що вироблений продукт абсолютно безпечний та набагато корисніший, ніж звичайне коров'яче молоко.

Для отримання продукту, який за складом майже не відрізняється від грудного молока жінки, китайським вченим довелося використати технологію генного клонування.

Джерело: http://www.lifenews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.