Погані зуби - погана пам'ять Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2011 13:07 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно вчені Університету Тромсе в Норвегії експериментальним шляхом встановили взаємозв'язок стану зубів та пам'яті. Так, в процесі проведення масштабного дослідження вченим вдалося отримати унікальну інформацію.

Першими зацікавлення зв'язком між видаленням зубів та станом пам'яті виявили японці. Проводячи експерименти на гризунах, вони довели, що з кожним втраченим зубом у тварин погіршується пам'ять. Після цього вже норвезькі експерти оприлюднили результати дослідження за участю людей.

Експеримент проводили наступним чином: починаючи з 1988 року фахівці вивчали когнітивні здібності учасників дослідження. Спеціалісти отримали несподіваний результат: виявилося, що з кожним втраченим зубом пам'ять людини значною мірою погіршується. Більше того, будь-який вплив на зуби вносить зміни у функціонування головного мозку.

Видалення зіпсованих зубів погіршує память (фото взято з сайту re-missia.at.ua)
Видалення зіпсованих зубів погіршує память (фото взято з сайту re-missia.at.ua)

Таким чином, берегти зуби необхідно всім. Отож нагадаємо, що стоматологи рекомендують чистити зуби після кожного прийому їжі, замість газованої води вживати фруктові чаї, перекушуючи при цьому овочами та фруктами, а не солодощами. Та навіть дотримання всіх цих правил не завжди збереже Вашу пам’ять.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.