Інтернет-програма допоможе подолати розлади сну в дітей Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2011 12:56 · Розділ: Нові технології

Питання порушення сну в дітей вже давно стало актуальним, особливо у науковому світі. Нещодавно воно зацікавило і Джоді Мінделл (Jodi A. Mindell), професора психології в університеті св. Йосипа (Saint Joseph's University) та помічника керівника Центру сну в Філадельфійському дитячому госпіталі (Sleep Center at the Children's Hospital of Philadelphia), США. Вони провели спеціальне дослідження, в процесі якого розробили інтернет-програму, яка допоможе матерям впоратися з розладами сну у дітей. Результати дослідження опубліковані журналом SLEEP.

В процесі дослідження вчені об’єднали матерів- учасниць експерименту в дві групи: «програмну» та «контрольну». В результаті виявилося, що слідування порадам, отриманим завдяки використанню програми, знизило кількість нічних пробуджень щонайменше наполовину, а найтриваліший період сну без пробудження зріс на 2 години. Окрім того, діти швидше засинають, та й загалом сплять довше. Все це позитивно позначається на матерях, оскільки дає їм можливість виспатися, піднімаючи цим самим настрій та рятуючи від втоми. Що ж стосується «контрольної» групи матерів, то їхня ситуація майже не змінилася.

«Ми знали, що найпростіші зміни обов’язково допоможуть маленьким дітям спати вночі значно краще, та все ж ми були здивовані, наскільки швидко ці зміни стали ефективними. Всього лише за тиждень у дітей та їхніх матерів спеціалісти зафіксували покращення сну, яке тривало й протягом наступного тижня», - розповіла Джоді Мінделл. В експерименті взяли участь 264 матері з дітьми віком від 36 місяців до 6 років. Учасники заповнювали спеціальну онлайнову анкету. В результаті проведеного дослідження 90% матерів визнали програмні індивідуальні поради корисними, а 93% продовжать користуватися ними й по завершенню дослідження.

Поради, надані програмою, допоможуть малюкам спати краще (фото взято з сайту ibc.zp.ua)
Поради, надані програмою, допоможуть малюкам спати краще (фото взято з сайту ibc.zp.ua)

Втім, ясна річ, батькам новонароджених все одно важче. Дослідження, в якому взяли участь три тисячі волонтерів, виявило, що дві третіх матерів і татусів сплять вночі не більше чотирьох годин: їм доводиться незліченну кількість разів вставати до дитини, щоб погодувати її чи заспокоїти. З них 12% сплять не більше двох з половиною годин.

Через постійне недосипання у батьків розвивається хронічна нестача сну, яка викликає втому, мінливість настрою та в результаті призводить до депресії. Разом з тим хронічне виснаження підвищує дратівливість молодих батьків, через що й сваряться вони дедалі частіше. А за умов тривалого поєднання постійної втоми зі скандалами шлюби дуже часто закінчуються розлученнями.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.