До 2050 в Європі не буде жодного автомобіля Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2011 12:30 · Розділ: Авто-мото

Новий план об'єднаного європейського уряду під назвою "Roadmap to a Single European Transport Area - Towards a competitive and resource efficient transport system", насправді вельми радикальний, тож напевно він зіткнеться з жорсткою опозицією. План передбачає, що до 2050 року у Європі повністю заборонять використання тих автомобілів, які працюють на всіх видах викопного палива: бензині, дизельному пальному та природному газі. Проект націлений на зниження залежності європейських країн від поставок нафти. Не останнє місце займає тут і питання покращення екології Європи.

За даними фахівців, представники Європейської комісії (European Commission) та виконавчого органу Європейського союзу втілюватимуть даний проект у поетапно. Так, до 2030 року, кількість перелічених вище автомобілів у європейських містах повинна скоротитися наполовину. І вже до 2050 року такі автомобілі повинні повністю зникнути з європейських доріг. Повідомляється, що в процесі реалізації цього плану, який змушувати людей купувати так звані "зелені" автомобілі, проходитимуть різні програми, метою яких буде заохочення людей до придбання транспортних засобів, здатних працювати на електриці чи водні.

На зміну сучасним авто прийдуть електрокари
На зміну сучасним авто прийдуть електрокари

У даному контексті значну увагу приділяють також розвитку супутньої інфраструктури. Так, зрозуміло, що абсолютний перехід на нові автомобілі неможливий без підтримки як автовиробників, так і дорожніх служб. Останні повинні протягом окресленого сорокаліття створити мережу електричних та водневих заправок. Водночас більшість вантажів, які транспортувалися вантажним автотранспортом, перевозитимуться залізничним транспортом, який, як планується, теж повинен стати “зеленим”, перейшовши на електричні рейки.

Спеціальний уповноважений Європейського Союзу з питань транспорту Сіїм Каллас (Siim Kallas) з цього приводу розповідає: "Такий план надьо амбітний і радикальний, тому його втілення потребуватиме величезних інвестицій, як в автомобільній, так і в залізничній областях нашого існування".

Зрозуміло, що оприлюднення основних положень даного проекту викликало хвилю обурення та спротиву в середовищі транспортних компаній та навіть представників урядів окремих країн: вони вважають причиною такого прийому європейського уряду нестримне бажання підвищити податки, прикриваючись при цьому димовою завісою "зелених" намірів. Крістофер Монктон, представник британської партії UK Independence Party в галузі транспорту, стверджує: "План, запропонований Комісією, є просто фантастичним. Однак далеко не в позитивному значенні цього слова. Точнісінько так само вони можуть вимагати припинення всіх воєн по цілій земній кулі".

Джерело: http://www.dailytechinfo


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.