Ймовірно, ще два українські заповідники потраплять під опіку ЮНЕСКО Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.05.2009 09:14 · Розділ: Суспільство

Україна просить ЮНЕСКО включити два заповідники: Деснянський і Розточчя, що розташовані у Львівській області, - до Світової мережі біосферних заповідників. Очікується, що ЮНЕСКО прийме рішення до кінця поточного тижня на координаційній раді в Кореї.

Водночас, у Державній службі заповідної справи пояснили, що Деснянський заповідник і заповідник Розточчя обрали саме тому, що ці біорезерватори є транскордонними, а співпраця з Росією та Польщею, до кордонів яких прилягають ці заповідники, зараз дуже актуальна.

"Ми розширили межі цих заповідників майже вдвічі. Заповідник Розточчя тепер має не 30 тисяч гектарів, а 70. Розширилися кордони і Деснянського заповідника. Ми конструктивно співпрацюємо з експертами ЮНЕСКО", - зазначив начальник відділу перспективного розвитку та наукового забезпечення Державної служби заповідної справи Григорій Порчук. Він розповів, що у Всесвітню мережу ЮНЕСКО вже входять чотири основні українські біорезерватори: Асканія-Нова, Карпатський, Чорноморський і Дунайський біосферні заповідники.

Але в Національному екологічному центрі критикують вибір Держслужби заповідної справи. На думку еколога Центру Олексія Василюка, в Україні є більш достойні "кандидати"- заповідники, які повинні отримати охоронний статус ЮНЕСКО. Василюк також зазначив, що Міністерство охорони природи не порадилося із громадськими організаціями щодо українських претендентів до Всесвітньої мережі нових біосферних заповідників.

"Сказати, що це два найцінніші або найвідоміші заповідники в Україні, не можна. Якби чиновники порадилися з нами, Національним екологічним центром, ми б однозначно запропонували зовсім інші об'єкти. Це був би нещодавно створений національний парк Бузький гард, або парк Подесіння, чи комплекс заповідників у Кримських горах", - констатував Василюк.

Експерт підкреслив, що із занесенням до списку ЮНЕСКО підвищується статус заповідника, зростає інтерес туристів до нього, відкривається можливість отримувати фінансову допомогу від інших держав, та й самі українські чиновники вже не посміють зменшити кордони біосферного заповідника або забудувати його, наголосив Василюк.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.