Китай визнано науковим лідером майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2011 11:27 · Розділ: Наука

Результати нового дослідження, проведеного членами Королівського товариства Великобританії та присвяченого вивченню досягнень різних держав у сфері наукової діяльності, стверджують, що в недалекому майбутньому Китай стане світовим науковим лідером. Так, за кількістю опублікованих статей наукового характеру Китай майже повністю наздогнав США, та, цілком ймовірно, випередить Америку за цим показником вже найближчим часом.

Однак на даний час за кількістю статей, опублікованих у рецензованих наукових періодичних виданнях, та за кількістю посилань на них (таким чином оцінюють рівень наукової цінності роботи), на першому місці продовжують залишатися США. Разом з тим, КНР з шостого місця перескочила на друге, витіснивши зі своїх позицій Великобританію. За словами експертів, якщо така динаміка зростання кількості наукових публікацій Китаю залишиться без змін, то до 2013 року КНР за цим показником випередить Сполучені Штати.

Ктайські науковці стали кращими
Ктайські науковці стали кращими

У даному контексті відзначимо, що поряд з китайськими зросла кількість публікацій туніських, турецьких та іранських вчених. Так, приміром, у порівнянні з 1996 роком кількість публікацій турецьких спеціалістів збільшилася вчетверо.

Водночас результати проведених досліджень доводять, що останнім часом в науковому світі суттєво зросла частота колаборацій з колегами з інших країн. І якщо у 1996 році частка статей, автори яких працюють в різних країнах, становила 25 відсотків, то на даний час вона зросла до 35 відсотків.

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.